Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Нескорений галичанин
24.01.2019

Нескорений галичанин

24 січня 2019 р. у літературно-мистецькому залі Долинської центральної районної бібліотеки відбулася презентація книги Дарії Бібик «Візьму твій меч». Книга присвячена Володимиру Горбовому, котрий за життя отримав народне звання «патріарх нескорених», «президент воюючої України». Щоб зрозуміти причину такої пошани, авторці довелося вивчити архівні документи, літературні джерела та спогади.
Володимир Горбовий присвятив своє життя боротьбі за створення соборної незалежної української держави. Одного разу давши їй клятву на вірність, не зрадив до кінця життя. Саме присяга стала ключем до всіх основних подій у його житті. Організація Українських Націоналістів залучала його до участі у найважливіших подіях державотворчого процесу. У 1935 р. як адвокат захищав Степана Бандеру на судовому процесі за вбивство польського міністра Пєрацького, в час Другої світової війни він очолював найголовніші етапи підготовки до проголошення Акту про незалежність України 30 червня 1941 р., за радянської сваволі від нього вимагали лише одного – підпису про відмову від боротьби, але доктор Горбовий мав єдину відповідь на всі домагання: «Я давав клятву».

Захід відбувся в рамках проголошеного Івано-Франківською обласною радою року ОУН на Прикарпатті. Він приурочений до 120-ї річниці з дня народження Володимира Горбового.
Модератором зустрічі виступив вчитель історії, краєзнавець Віктор Марчак. Як історик, він змоделював невимушену бесіду автора книги з аудиторією. Дарія Бібик розповіла про процес роботи над книгою та цікаві факти з життя Володимира Горбового. Основний акцент робився на його державотворчій боротьбі. Запитання із залу стосувалися діяльності Володимира Горбового на Долинщині, специфіки роботи в архівах. Присутній на заході депутат Долинської районної ради Тарас Мельник запропонував порушити клопотання про присвоєння доктору права, почесному громадянину міста Долина Володимиру Горбовому звання «Герой України».

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)