Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Про бібліотеку » Історія та сьогодення

Історія та сьогодення

До другої світової війни в Долині діяли 3 культурні осередки: польський,  український при товаристві «Просвіта» і єврейський, при  якому діяла найбільша бібліотека в місті.

При товаристві «Просвіта» працювали  2 читальні. Одна  у місті, а друга – у передмісті Підлівче. Читальню в місті засновано в 1884 році. Вона мала бібліотеку з 800 книжок і передплачувала щоденники «Діло», «Новий час» та тижневики  «Неділя», «Стрийська думка».

Історія створення найбільшої масової бібліотеки в районі сягає 1946 року. Її приміщення знаходилося в старій частині міста по вулиці Міцкевича,13. Першою завідувачкою була Шидьверст Галина Петрівна.

Із створенням 1 грудня 1976 року централізованої бібліотечної системи директором  стала Фреїв (Мороз) Людмила Іванівна, заслужений працівник культури України.

30 вересня  1998 року  закладено перші блоки під фундамент нового приміщення центральної районної бібліотеки, а 6 вересня 2003 року завдяки УМГ «Прикарпаттрансгаз» ДК «Укртрансгаз» НАК «Нафтогаз України» бібліотека гостинно відчинила двері для своїх читачів.  6 серпня 2004 року за сприяння Посольства США в Україні та підтримки місцевої влади в рамках проекту «Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP-IV)» у бібліотеці було відкрито Інтернет-центр.

У бібліотеці працює 18 фахівців.
Для користувачів діють: літературна студія «Слово», клуб «Золота осінь», інформаційно-ресурсний центр «Вікно у світ» (облаштований завдяки коштам грантових програм), інформаційно-ресурсний центр «СВІТОВИД» для незрячих та осіб з вадами зору (створений за сприяння Посольства США в Україні), пункт доступу громадян до офіційної інформації, центр регіональної інформації «Долинщина: день за днем», який інформує громаду про рішення місцевої влади, надає інформацію з питань соціального забезпечення, комунальних та житлових проблем, працевлаштування тощо.

З метою покращення умов фізичного доступу користувачів до нашої бібліотеки біля альтернативного входу встановлено пандус. Розміщена візуальна інформація (табло/піктограми) про місця та послуги, передбачені для обслуговування людей з особливими потребами.

Пропонуємо переглянути короткий відеоролик «Наша супербібліотека» – розповідь громади м. Долини, людей різних поколінь та уподобань, яких об’єднала бібліотека для підвищення інтелектуального рівня мешканців міста та участі їх у житті громади, зміцнення її активності та згуртованості, сприяння досягненню соціальних та освітніх цілей.

Про діяльність бібліотек ЦБС – у відеоролику “У ріках книг – Долина книгозбірень”.

У 2020 році бібліотека стала переможцем обласного конкурсу «Краща бібліотека року», представивши відеороботу «Тут думи, почуття, тут мудрість віку…».

5 січня 2021 року рішенням сесії Долинської міської ради Долинську центральну бібліотеку районної централізованої бібліотечної системи перейменовано на комунальний заклад «Долинська центральна публічна бібліотека» Долинської міської ради.

4 січня 2022 року директором ЦПБ призначено Кушнірчук Надію Петрівну, яка до того працювала на посаді методиста і завідувачки відділу методичної та проектної діяльності бібліотеки.

Сьогодні бібліотека – інформаційно-освітній та культурний центр Долинської територіальної громади. Вона об’єднує ЦПБ, бібліотеку для дітей та 19 філій у КЗ «Долинська ЦПБ».
Співпрацює з бібліотеками інших систем і відомств, громадськими організаціями, підприємствами та установами, є постійним учасником конференцій, семінарів, тренінгів, фестивалів, що проходять в Україні та регіоні.

Маємо надію, що знайомство з бібліотекою, її ресурсами і послугами буде приємним і корисним для вас.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)