Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Він так любив людей, що сяяв весь зорею
28.01.2019

Він так любив людей, що сяяв весь зорею

З нагоди 185-річчя від дня народження Степана Руданського у літературній студії «Слово» пройшла година поетичного настрою «Він так любив людей, що сяяв весь зорею».
Українці знають Степана Руданського як засновника цілком нового жанру – гумористичної співомовки та гумористичної химерної поеми в українській літературі. Але, на жаль, для більшості з них Руданський досі залишається тільки видатним пересмішником, тимчасом як його перу належать українські переклади «Іліади» та «Одіссеї», чудова поема-казка «Цар Соловей», поетичні твори на історичну тематику, зокрема, «Мазепа, гетьман український», «Іван Скоропада».
Переглядаючи відеоматеріали «Про життя і творчість Степана Васильовича», студійці дізнались про унікальні здібності поета і перекладача, який володів більше ніж десятьма мовами , пісняра, який не лише писав і любив українські пісні, а ще й дуже гарно співав, займався живописом, збирав фольклор, досконало орієнтувався в археології та був професійним і талановитим лікарем, якого любили за веселу вдачу, безкорисливість і надзвичайну доброту.
Із захопленням учасники слухали записи пісень: «Повій вітре на Вкраїну», «Гей бики, чого ви стали» та інші, які вважали народними, хоч вони належать перу Руданського. Всього таких пісень у поета є 33.
Творчість Степана Руданського користується великою повагою й популярністю у читачів і в наші дні. Учасники декламували свої улюблені співомовки, які знову й знову зачаровують своєю самобутністю, естетичністю, задушевністю та вражаючим сміхом.
Справдилось сподівання поета, що його після смерті читатимуть мільйони його одномовців. Своєю творчістю Руданський, за твердженням М. Рильського, заслужив найдорожчий у світі титул – титул «народного поета».

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)