Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Віртуальні виставки » Цимбаліст-віртуоз

Цимбаліст-віртуоз

(25 років від дня народження музиканта Михайла Захарії)
 
Шановні користувачі! Пропонуємо вам ознайомитися з віртуальною виставкою, яка присвячена нашому земляку – Михайлу Захарії, відомому у Європі музиканту-цимбалісту.

А цимбали говорили,
А цимбали грали
Мою душу полонили,
В серце заглядали
Володимир Сокирко

 
Михайло Захарія народився 14 жовтня 1987 року в сім’ї професійних музикантів. Гри на цимбалах почав навчатися з 2-х років. У 3 роки був прийнятий до Долинської музичної школи, де навчався гри на цимбалах у класі свого батька Івана Захарії. В 4-х річному віці він вже дає свій перший сольний концерт у м. Долині.
У 1992 році у віці 5 років Михайло здобуває першу премію на обласному конкурсі «Юні віртуози». Вже наступного року він стає Лауреатом ІV Міжнародного Гуцульського фестивалю. 1994 року стає Лауреатом обласного конкурсу виконавців на народних інструментах, де здобуває найвищу нагороду – «Гран-прі».
У шестирічному віці М. Захарія стає солістом оркестру народної музики «Ґердан» Долинської музичної школи під керівництвом Івана Захарії. 1996 року Михайло здобуває звання Лауреата-стипендіата Всеукраїнського конкурсу «Нові імена України» в м. Києві, який проходить під егідою ЮНЕСКО.
На запрошення президента фонду ім. М. Лисенка Михайло Захарія дав ряд концертів з професором музики, відомим американським піаністом Майклом Делінжером.
За концертно-виконавську діяльність Михайлові Захарії в 10-ти річному віці присвоєно звання Лауреата обласної премії ім. В. Стефаника.
2000 рік – Лауреат фестивалю «Кобзареві струни». В цьому ж році Михайло представляє Долину на Міжнародному конкурсі-фестивалі «Біля Чорного моря» (м. Ялта), де здобуває першу премію.
2001 рік. Михайло – Лауреат Міжнародного конкурсу «Срібний дзвін» у м. Ужгороді. В жовтні цього ж року представляє Україну на VІ Світовому конгресі цимбалістів. Після надзвичайно успішного виступу президент Світової асоціації цимбалістів В. Геренчар запрошує талановитого музиканта-віртуоза на навчання в Міжнародну Словацьку консерваторію у свій клас. У 14 років Михайло стає наймолодшим членом Світової асоціації цимбалістів та студентом Міжнародної консерваторії.
З цього часу Михайло Захарія представляє нашу державу на різних Міжнародних конкурсах, симпозіумах, науково-практичних конференціях, семінарах, конгресах, інтернаціональних концертах та фестивалях.
2004 рік. М. Захарія вступає на заочне відділення інституту мистецтв (кафедра «Музичне мистецтво») Прикарпатського Національного університету імені В. Стефаника в клас цимбали. В цьому ж році він представляє Україну на Міжнародному інтернаціональному концерті в Австрії, а також стає Лауреатом першої премії Міжнародного конкурсу молодих виконавців «Євгеній Кока» (м. Кишинів, Молдова).
2005 рік – Лауреат Міжнародного конкурсу цимбалістів (Чехія). На міжнародному фестивалі в Греції Михайло виступає як соліст симфонічного оркестру Словацької консерваторії.
У 2006 році на запрошення Міністерства культури Китаю Михайло дає майстер-класи та сольні концерти в різних вищих мистецьких закладах Китаю. Цього ж року Михайла запрошують солістом у Світовий симфонічний оркестр. З цим колективом Михайло гастролює в Чехії, Словаччині, Угорщині, Бельгії та інших країнах світу. Михайло Захарія є солістом симфонічного оркестру Будапештської опери та Братиславського оркестру «55 найкращих музикантів Словаччини», з якими успішно гастролює майже в усіх країнах Європи та Азії.
Михайло Захарія успішно закінчив Міжнародну Словацьку консерваторію, а також Академію мистецтв (Словаччина).
У Швейцарії в енциклопедії найвідоміших людей сучасності ім’я Михайла Захарії виписано золотими літерами. За особливі заслуги перед громадськістю міста, за великий внесок у розвиток та презентацію української культури у вересні 2007 року долинському віртуозу світового рівня присвоєно звання «Почесний громадянин м. Долини».
 

 

 

 1. Захарія Михайло // Ярич І. 1000-ліття в обличчях. – Івано-Франківск, 2003. – С. 109.
 2. Олійник В. Цимбаліст – віртуоз із Долини / Василь Олійник // З історії Долини : зб. іст.-краєзн. ст. – Вип. 1. – Долина, 2009. – С. 170 – 174.
 3. Гордість міста // Добра справа. – 2007. – 28 верес. – С. 6.
 4. Захарія М. Михайло та Дана Захарія : «У нашій музиці – любов до України» : [інтерв’ю з музикантами / розмовляв Василь Олійник] // Свіча. – 2012. – 10 серп. – С. 5.
 5. Злагода В. Гастрольна карта віртуоза з Долини / В. Злагода // Свіча. – 2004. – 20 листоп.
 6. Злагода В. Його чекають Китай і Японія / В. Злагода // Свіча. – 2006. – 2 верес.
 7. Лазоришин І. Долинський віртуоз світового рівня / Ігор Лазоришин // Галичина. – 2009. – 1 жовт. – С. 16.
 8. Марчук В. О, музико, дано тобі ключі від доль людських… / В. Марчук // Добра справа. – 2007. – 9 листоп. – С. 2 – 3.
 9. На високій ноті // Добра справа. – 2010. – 5 листоп. – С. 5.
 10. Олійник В. Неповторний Михайло Захарія / Василь Олійник // Свіча. – 2009. – 13 черв.
 11. Пушкар Б. Досягнення з пелюшок / Б. Пушкар // Рідна земля. – 2006. – 6 квіт. – С. 2.
 12. Ровенчак О. Віртуоз із Долини / Оксана Ровенчак // Галичина. – 2002. – 3 серп. – С. 2.

 

 

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)