Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Чорний ранок, чорний рік…
22.06.2021

Чорний ранок, чорний рік…

22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв Другої світової війни, яка забрала життя кожного п’ятого українця.

Друга світова війна – найбільш кривава та жорстока сторінка в історії людства. Приреченій на те, щоб опинитися між двома тоталітарними потугами, Україні під час Другої світової війни судилося пережити протистояння регулярних армій, геноциди, депортації, мобілізації, вивезення на примусові роботи, зіткнення партизанських і підпільних рухів і ще чимало такого, що направду зробило українську землю кривавою (bloodland – це вислів американського історика Тимоті Снайдера). За різними оцінками, в Україні загинуло від 8 до 10 мільйонів людей (з них цивільного населення – близько 5 млн.), 2,2 мільйона було вивезено на примусові роботи до нацистської Німеччини, 10 мільйонів втратило притулок. На цілковиті руїни було перетворено понад 700 міст та селищ міського типу, майже 30 тисяч сіл.

Історію найкривавішої в історії людства війни зафіксовано у наукових працях, архівних документах, світлинах, у спогадах учасників, відтворено у художніх творах.

Сьогодні ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Наш святий обов’язок – навіки зберегти пам’ять про тих, хто поліг на полі боротьби, кого замучили у концентраційних таборах, кого розстріляли у в’язницях і таборах НКВС, хто жертвував найдорожчим задля того, аби наша Вітчизна була вільною від будь-якого завойовника.

Вшановуючи пам’ять про всіх тих, чиє життя було покалічено і зруйновано у тій страшній війні, пропонуємо вашій увазі книжкову виставку «Чорний ранок, чорний рік», яка діє в залі абонементу.

 

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)