Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Бібліотека і громада: вектори співпраці
18.06.2021

Бібліотека і громада: вектори співпраці

Сьогодні бібліотекам приділяють чимало уваги, обговорюють шляхи їх розвитку та змін. Бібліотечні установи стають хабами, коворкінг-просторами та медіа-центрами… Сучасна бібліотека – це не лише сховище інформації, а й багатофункціональний відкритий простір з комплексним поєднанням якісного літературного фонду, місце для зустрічей та спілкування, центр розвитку громад. Якими ж хоче бачити бібліотеки наша громада і що для цього можуть зробити та роблять бібліотекарі? Саме цьому був присвячений семінар бібліотечних працівників КЗ «Долинська центральна публічна бібліотека» на тему «Сучасна бібліотека: центр культурного життя і вільний простір для громади» за участю провідних спеціалістів відділу культури Долинської міської ради Уляни Сосєнкової та Іванни Мельникович.
Оскільки Міністерство культури та інформаційної політики України також докладає значних зусиль для популяризації читання та розвитку бібліотек, уже з’явилось чи от-от буде прийнято чимало змін до законодавчих актів та різноманітні Стратегії, так чи інакше дотичні до бібліотечної справи. У зв’язку з цим, семінар розпочався виступом директора бібліотеки Людмили Фреїв «Нормативно-правова база, що регулює становище бібліотек в Україні».
Провідний методист ЦПБ Зеновія Тарантюк у своєму виступі зосередилась на темі «Бібліотека – громада: відкритий простір».
Власним досвідом співпраці з громадою поділились працівники сільських філій: Княжолуцької, Підберезької та Яворівської.

Сьогодні бібліотеки активно займаються програмно-проектною діяльністю. Робота за проектами дає можливість вирішувати актуальні проблеми в питаннях обслуговування населення, допомагає залучати потенційних спонсорів, зацікавлені організації, сприяє підвищенню іміджу бібліотеки в суспільстві. Бібліотеки КЗ «Долинська ЦПБ» працюють над різноплановими проектами вже не один рік. Серед них проекти загальнонаціонального, регіонального та загальносистемного рівнів. Про це детально розповіла завідувачка відділу методичної та проектної діяльності ЦПБ Надія Кушнірчук.
Вже далеко не перший рік наші бібліотеки втілюють сезонний проект «Літні читання». Щороку він має іншу назву та девіз. Детальні рекомендації «Бібліотечне літо-2021 у нашій громаді» надала заступниця директора по роботі з дітьми Ірина Холозінська.
Оскільки семінар проходив напередодні Зелених свят, а бібліотеки впродовж року втілюють проект «З народного напившись джерела», учасники бібліотечної арт-студії «КнигоДрайв» представили народознавчий лабіринт «Лети, лети, троїцький маю, нехай нас лихо минає». Перед присутніми ожили герої «Лісової пісні» Лесі Українки – мавки і русалки, всі мали можливість згадати старовинні народні звичаї і традиції та поринути у чарівний світ Русального тижня.

І на завершення хочеться, щоб всі ми пам’ятали слова відомого англійського письменника Ніла Геймана: «Бібліотека – це свобода. Свобода читати, свобода спілкуватися. Це освіта (яка не закінчується в той день, коли ми залишаємо школу чи університет), це дозвілля, це притулок і це доступ до інформації».

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)