Знайди в рослині порятунок
«Буде здоров’я – решта все додасться», – так звучить це багатовікове спостереження. І дійсно, наявність або відсутність у людини цього найціннішого стану докорінно визначає її повсякденне життя, бо здоров’я – це справжнє багатство і його дуже легко втратити.
Щорічно 7 квітня міжнародне співтовариство відзначає Всесвітній день здоров’я, присвячений проблемам профілактики і попередження різних захворювань, який закликає жителів Землі піклуватися про своє здоров’я. Це свято увійшло в традицію з середини минулого століття.
Найбільш древній і поширений спосіб лікування в усьому світі, який вже багато століть допомагає людству позбутися або попередити більшість хвороб – це лікування травами. Застосування фітотерапії особливо зросло в останні десятиліття. Сучасна медицина все більше звертається до ліків рослинного походження, які мають малу токсичність і можливість тривалого застосування без значних побічних ефектів. Природа обдарувала нас достатньою кількістю трав і рослин, які є джерелом здоров’я і довголіття. Але і це безцінне джерело здоров’я потрібно використовувати з розумом. Саме про секрети народної медицини, про лікарські властивості рослин, що ростуть на наших землях, про народні рецепти, перевірені часом, про те, як збирати, сушити і зберігати лікарські рослини дізналися користувачі бібліотеки під час інформаційної лоції «Знайди в рослині порятунок». А ще всі бажаючі змогли оцінити смак, аромат і цілющі властивості карпатського чаю і карпатського меду від «діда Івана».
Кожного року Всесвітній день захисту здоров’я присвячений якій-небудь темі і отримує певний девіз. Безумовно, для вирішення і навіть обговорення важливої проблеми одного дня в році недостатньо, але його достатньо, щоб привернути увагу широкої громадськості до цього злободенного питання.
У 2017 році мова йтиме про депресію під девізом: «Давай поговоримо». Не секрет, що стреси та депресії стали невід’ємною складовою життя сучасної людини. Зростанню захворюваності сприяють інформаційні перевантаження, політичні кризи, економічні катаклізми, негаразди у родині та на роботі. Тож постало гостре питання збереження психічного здоров’я народонаселення. Надіємось, що пам’ятка про депресію допоможе зберегти здоров’я не одній людині.
То ж будьте здорові! Пам’ятайте: ніяке багатство, слава або високе становище у суспільстві не замінять вам радісного відчуття здорового тіла.