Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Величне Свято Соборності України
21.01.2019

Величне Свято Соборності України

22 січня українці відзначають важливий історичний день – День соборності України.
З нагоди цієї дати в читальному залі бібліотеки організовано книжкову виставку «Історичний урок єднання». 100 років тому офіційно були об’єднані Українська та Західноукраїнська народні республіки, що задокументовано підписанням Акта возз’єднання республік. В універсалі Директорії значилося: «Віднині воєдино зливаються століттями відірвані одна від одної частини єдиної
України — Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна… Віднині є єдина, незалежна Українська Народна Республіка…» У 1919 році 22 січня на Софійській площі тисячі киян зібралися, щоб відсвяткувати подію, про яку мріяло не одне покоління українських патріотів. Іван Огієнко підготував у День соборності України програму для всенародного святкування з нагоди річниці IV Універсалу УНР і народження соборної України. Об’єднання УНР і ЗУНР стало моделлю цивілізованого демократичного збирання територій в єдиній суверенній державі. Боротьба українського народу за соборність своїх земель – одна із важливих сторінок в історії України та її народу.
Сьогодні про ці події йдеться у працях істориків, публіцистів, письменників. Матеріали, які представлені на виставці, висвітлюють період діяльності ЗУНР та УНР, акцентують увагу на історичних фактах, що передували Злуці, знайомлять з видатними українцями, які виборювали незалежність та соборність України.

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави – в єдності українських земель. А вона зараз так необхідна українському народу!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)