Універсальна десяткова класифікація: вивчаємо та впроваджуємо
Будь-яка бібліотека не може якісно виконувати свої функції без добре організованого фонду документів та довідково-пошукового апарату. До останнього часу бібліотечний фонд розміщувався відповідно до Бібліотечно-бібліографічної класифікації (ББК) за таблицями 1978 року. Проте, за
40 років використання така класифікаційна система застаріла і не може задовольняти потреби сучасного користувача. У зв’язку з цим 22 березня 2017 року Кабінет Міністрів прийняв Постанову «Про припинення використання Бібліотечно-бібліографічної класифікації та впровадження Універсальної десяткової класифікації (УДК)». Система УДК – світова, її використовують 130 країн, таблиці перекладено більше як на 50 мов.
Постанова передбачає поступове переведення бібліотек на УДК, як міжнародну систему. Про УДК, способи та терміни переходу бібліотек нашої ЦБС на дану класифікацію вели мову бібліотекарі в ході дводенного семінару-практикуму «Універсальна десяткова класифікація: вивчаємо та впроваджуємо». Про те, що таке УДК, історію створення та розвитку цієї класифікації розповіла провідний методист ЦРБ Надія Кушнірчук. Завідувач відділу комплектування та обробки документів ЦРБ Оксана Головчин ознайомила учасників семінару зі структурою УДК. Методичні рекомендації щодо організації та методики переведення бібліотечних фондів з ББК на УДК надала завідувач методично-бібліографічного відділу ЦРБ Зеновія Тарантюк. Також присутні переглянули майстер-класи та вебінари щодо впровадження УДК в роботу бібліотек. На закінчення семінару відбулися практичні заняття по шифруванню книг згідно УДК.