Свічка – символ Божої присутності
Кожна нація, кожен народ, навіть кожна соціальна група має свої звичаї та традиції, що виробилися протягом багатьох століть і освячені часом.
У давнину жодне свято українця не обходилося без певних речей, задіяних у святкових обрядових дійствах. Навіть сьогодні ми собі не уявляємо Великодня без писанки, весілля без рушника чи короваю, Зелених свят без клечання та Стрітення без свічки.
Стрітення відзначається 15 лютого. Це свято входить до дванадцяти найбільших церковних свят. Ще стоять тріскучі морози і лежать великі сніги, а в повітрі вже пахне весною. За повір’ям, цього дня зима зустрічалася із літом. На Стрітення бойки в церкві, після богослужіння, освячували по три свічки. Ці свічки вважалися оберегом під час бурі і при хворобах, в моменти лихоліть, але лише з вірою, що ТОЙ Хто Є правдивим Світлом завжди поруч і може нас вберегти та прийти на допомогу. Свічка не оберіг, а символ Божої присутності.
Про значення свічки у нашому житті її види та, звичайно, про Стрітенську свічку мова піде в народознавчій відеорозповіді «Свічка – один з головних оберегів українців».