Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Відчуй смак рідної мови
21.02.2022

Відчуй смак рідної мови

21 лютого, вже 22 рік поспіль, ми відзначаємо Міжнародний день рідної мови. Заснування міжнародною спільнотою свята рідної мови – це тільки проголошення благородної мети. Що ж до практичного її втілення, то абсолютно очевидно – зберігати й розвивати рідну мову може тільки її носій. Тому давайте всі разом поважати і берегти нашу рідну українську мову щодня!
Для всіх, хто цікавиться і вивчає українську мову, читає українську книгу, стане в нагоді  виставка-акцент «Відчуй  смак  рідної  мови», яка діє в залі абонементу. Саме наша рідна українська мова – одна з найбагатших і наймелодійніших мов світу. Це мова великого народу, великої культури, нашої історії. Про українську мову  можна говорити безкінечно… Століттями гнана і переслідувана, все ж існувала вона в піснях і думках, казках і переказах, гострилася і виточувалася в переказах і прислів’ях. Нею написані невмирущі твори Котляревського і Шевченка, Франка і Лесі Українки, Нечуя-Левицького і Коцюбинського, Мирного і Стефаника, Рильського і Гончара та багатьох інших, визнаних світом геніїв. А чого варта українська поезія 20 століття чи сучасна українська проза?!  Цю літературу ви знайдете на виставці, до перегляду якої запрошуємо всіх бажаючих.
Як будь-яка мова, яка існує століттями, українська – змінювалася, запозичувала слова іншомовного походження, збагачувалася завдяки письменникам, поетам, історикам і філософам. Тому згадаймо в цей день всіх, хто вплинув на становлення української мови і сприяв створенню нових слів, вводячи їх в ужиток. (Чи знаєте ви, кому ми маємо бути вдячні за «мрію», «промінь» та «мистецтво» ?!)
З Днем рідної мови! Шануйте і любіть нашу мову, збережіть її в усій чудовій красі для себе і наступних поколінь!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)