Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


Відвідування



Актуально

     
   
Видатні особистості Долинщини Пам'ятаймо всіх поіменно
(герої Долинщини: 2014-…)

Знаменні дати 2025 року
Нові краєзнавчі видання
Аудіоподкаст "Свій до свого"
Наші видання:
 




Останні коментарі


Архів публікацій


Головна » Новини » Пісні січових стрільців – мелодії, викресані із сердець
03.10.2024

Пісні січових стрільців – мелодії, викресані із сердець

«… А ми тую стрілецькую славу збережемо,
А ми нашу славну Україну, гей, гей, розвеселимо!»
Українські січові стрільці… Цьогоріч ми відзначаємо 110-у річницю з часу утворення Легіону УСС. З цієї нагоди 2024 рік на Прикарпатті проголошено Роком Легіону УСС. Січові стрільці були не тільки звитяжними воїнами, а й творцями унікального культурного феномену. В умовах війни, далеко від рідних домівок, вони знаходили духовну розраду і натхнення у мистецтві. Особливе місце в ньому належить стрілецькій пісні, народженій в окопах і бліндажах. Ця пісня не має аналогів ні у світовій, ні в українській військовій поезії.

Тепер, під час безжальної війни росії проти України, вона знову зазвучала, але з новою силою. Кожна стрілецька пісня – історія. Їй була присвячена мистецька година «Пісні січових стрільців – мелодії, викресані із сердець», яка пройшла 2 жовтня у літературно-мистецькій залі бібліотеки в рамках мистецького проекту «Витоки натхнення». Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять Героїв, які віддали своє життя в різні часи, подякували воїнам ЗСУ, які бережуть наш спокій і захищають рідну землю від клятих ворогів. Учасники заходу – люди різних поколінь: учні 11-Б класу Долинського ліцею №7 та члени клубу «Золота осінь». Весь зал під музично-пісенний супровід викладача школи естетичного виховання імені М. Антоновича, вчителя ліцею №7 Віктора Холозінського заспівав стрілецький символ «Червона калина». Звучали й інші стрілецькі пісні. Це було неймовірно зворушливо, емоції переповнювали серце і душу. Учасниця клубу «Золота осінь» Любов Караїм пригадала маловідомі стрілецькі пісні, поділилася своїми спогадами про роль патріотичної пісні в житті її родини та подарувала для бібліотеки збірник «Ой у лузі червона калина: українські січові стрільці у піснях».

Модерувала захід Віра Нагірна, вчителька української мови та літератури ліцею №7, ведучі – Вероніка Мальон та Вікторія Ліцман. У ролі авторів стрілецьких пісень – Артем Івонюк, Руслан Пастух та Максим Мізунський. Організаторка заходу – авторка мистецького проекту Людмила Фреїв. Директорка бібліотеки Надія Кушнірчук зазначила, що історія січового стрілецтва ще мало вивчена: «Ми, покоління, яке росло в часи Незалежності, знаємо про козаків, про героїв УПА, а УСС залишається багато в чому такою собі «білою плямою». Сподіваюсь, що сьогоднішній захід спонукає всіх присутніх детальніше поглянути на цей феномен української історії».
Вона подякувала організаторам та присутнім за участь, а також за співпрацю Долинському ліцею №7, Народному дому «Просвіта», Долинській організації ВГО «Союз українок».

          

Українські січові стрільці довели, що немає більшої любові, ніж віддати життя за рідну землю. Їх пісня і надалі житиме в серцях українців. Допоки жива пам’ять про УСС – жива і українська нація, нездоланна у своєму прагненні до волі.
Слава Україні! Героям слава!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)