Літописець свого народу
Кажуть, що раз у століття народжуються генії. Мабуть, саме такого сина подарувала мати і Рівненська земля світові 20 лютого 1905 року. Ним став визначний український письменник і громадсько-політичний діяч, який вимушено 60 років жив за межами України – Улас Самчук.
До 110-ї річниці від дня народження митця у залі абонементу було розгорнуто книжкову виставку-портрет «Літописець свого народу». Основу експозиції складали видання творів письменника та документи біографічного характеру. Цікаві також матеріали періодичних видань, які розповідають про творчий шлях письменника.
Огляд книжкової виставки підготувала та провела бібліотекар Ольга Шах. Вона знайомила присутніх з письменницькою долею Уласа Самчука. Яскравий талант, активна, протягом десятиліть, праця в літературі, більше 20 книжкових видань… Певна річ, не все у творчому доробкові письменника рівноцінне. Але є в нього твори, що задовольняють найсуворіші вимоги й дозволяють говорити саме про Майстра українського слова. До них передусім належать дві трилогії – «Волинь» і «Оst», роман «Марія», який став художнім свідком проти небаченого злочину, що вчинили над людьми в 1932-33 роках і першим пам’ятником жертвам Голодомору. Все, що писав Самчук, він писав з любов’ю до своєї землі, з вірою в неї і з надією на її щасливе прийдешнє – «так, як бачило око і відчувала душа». А ще Улас Самчук також відомий, як автор спогадів. Його перу належить чимало статей, оглядів, есеїв на культурні та суспільні теми, що друкувались в українських діаспорних газетах.
На виставці експонуються світлини та фотопортрети Уласа Самчука.
«Піти, щоб повернутися…» У цих словах втілено найзаповітнішу мрію Уласа Самчука: хоча б ногою ступити на рідну землю. Авторові високохудожніх творів цього не вдалося здійснити, зате його творам, його літературним героям відведено довге життя серед вдячних українських читачів.
Доповненням до книжкової виставки став документальний фільм «Улас Самчук», який користувачі мали змогу переглянути в Інтерент-центрі бібліотеки.