Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Пам'ятаймо всіх поіменно
(герої Долинщини: 2014-…)

Знаменні дати 2024 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Мистецтво

Антонович М. Між двома світовими війнами: Спогади / Упорядкув. і підготув. до друку О. Долгий. – К. : ДП “Поліграфіст”, 2003. – 538 с. : іл.
У цій книзі йдеться про життєвий і творчий шлях відомого в Європі і Америці українського вченого, диригента, композитора, оперного співака, керівника славнозвісних “Візантійського хору з Утрехта” та “Хору імені Миколи Лисенка” (м. Утрехт, Голландія), заслуженого діяча мистецтв України Мирослава Антоновича – уродженця м. Долина Івано-Франківської обл.
Ця книга була подарована районній бібліотеці його дітьми: Романом та Андрусею на честь святкування 90-річчя від дня народження їхнього батька.
Архитектурная пластика Руслана Романишина [Образотворчий матеріал] : [у 3 т.]. – М. : Верес, 2001.
Т. 1 : Дом в Подмосковье. – 16 с. : іл.
Т. 2 : Форма в пространстве. – 16 с. : іл.
Т. 3 : Пушкинская аллея. – 16 с. : іл.

Трьохтомник архітектурних та скульптурних робіт нашого краянина Романишина Руслана (народився в с. Оболоня) відкриває читачеві всі грані таланту обдарованого митця. Його майстерність як художника, скульптора та дизайнера формувалась у Косівському технікумі народних художніх промислів (1977-1981 рр.) та у Львівській академії мистецтв (1986-1990 рр.).
Творча група «Верес», яку очолює архітектор Руслан Романишин, виконує проекти та здійснює будівництво приміських будинків у традиційному слов’янському стилі в Росії, зокрема у Московській області. Мають дизайнери і своє «ноу-хау»: пропозиції оригінального і стильного благоустрою території біля приміських будинків.
Бойчук Р. Спини цю мить…[Ноти] : пісенник / Роман Бойчук, Михайло Герц. – Івано-Франківськ : Симфонія форте, 2015. – 100 с. + 1 електрон. диск.
Це друга книга нашого краянина Романа Бойчука. Поезія молодого талановитого автора охоплює чимало тем: мама, рідна хата, кохання, честь і добро, гідність, буття понад простором і Україна. Піснетворець Михайло Герц, зачарований віршами Романа Бойчука, одягнув його поезії в чарівні шати мелодій…Пісні двох творчих сердець несуть щирість, доброту і любов всім тим, хто любить українську пісню.
Весела копиця : сатирично-гуморист. фотоконкурс : фотокаталог / Долин. міська рада. – Долина ; Брошнів : Таля, 2021. – 36 с.
Фотокаталог ІV Міжнародного сатирично-гумористичного фотоконкурсу «Весела копиця» містить найкращі відібрані роботи, найбільш яскраві, оригінальні, дотепні й кумедні. Вони потрапили до числа переможців у номінаціях «Вільна тема», «Портрет» та нагороджені золотими, срібними, бронзовими медалями та дипломами.
Vovk R. First book [Образотворчий матеріал] / R. Vovk. – [Б.м. : Б.в.], [2008?]. – 96 с.
Це перший альбом живопису Романа Вовка, уродженця Долини, який виїхав в США, де він сьогодні і проживає. Емоції та переживання за рідну землю художник виливає на полотні. Витонченістю і оригінальністю світяться його натюрморти, живою і натхненною виглядає природа рідних Карпат на картинах цього митця. Його називають художником емоцій, а його творіння – яскравою жар-птицею, яку випускає на волю душа.
Оксана Грицей. Заслужений майстер народної творчості України / Авт.-упоряд. Грицей С.Ю. – Івано-Франківськ, 2006. – 94 с. : іл.
Чарівний і неповторний Прикарпатський край, в якому живуть і творять цікаві особистості з яскравою творчою індивідуальністю, що роблять вагомий внесок у розвиток українського декоративно-прикладного мистецтва. Однією з них була Оксана Грицей. Постійним першоджерелом натхнення художниці з Долини було українське народне , ткацтво, різьба та інкрустація. Гортаючи цей альбом, читач ознайомиться з творчістю художниці-портретистки, яка першою в українському образотворчому мистецтві почала використовувати і поєднувати техніку випалювання, різьби на дереві, а згодом удосконалила її. Декоративні шкатулки, книги-адреси, набори писанок, шахмати, тарелі – ось неповний перелік робіт, які вміщені в альбом. Книга адресується художникам, працівникам культури, краєзнавцям, всім, хто любить і цінує прекрасне.
Долина у променях [Образотворчий матеріал] : [фотокаталог] / Долинський народний фотоклуб «Промінь». – Долина : [б. в.], 2012. – 36 с. : іл.
Пропонований фотокаталог є вже другим спільним проектом фотоклубу «Промінь», який ось уже три роки діє при музеї «Бойківщина» та об’єднує долинських фотолюбителів. Члени клубу здобувають золоті медалі у міжнародних та національних фотоконкурсах, брали участь у міжнародному фотопроекті Корпусу Миру США. На сторінках фотокаталогу долинські фотомайстри діляться часткою світу в світлинах з оточуючими, даючи можливість зануритися в світло і тінь, чорне і біле, насолодитися упійманою миттю життя.
Долина у променях : Долинський народний фотоклуб «Промінь» / [Долин. міська рада, Долин. краєзн. музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів]. – Брошнів-Осада : Таля, 2016. – 40 с. : іл.
Фотографи мистецького об’єднання «Промінь» ось уже 6 років демонструють на своїх світлинах оригінальність бачення навколишнього світу і ці враження передають іншим. Розмаїття представлених робіт у черговому каталозі фотоклубу сповнені цікавими сюжетами, глибоким змістом та життєвим оптимізмом.
Долина в променях. 2018: Долинський народний фотоклуб «Промінь» : [фотокаталог] / Долин. міська рада, Долин. краєзн. музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів. – [Б.м.] : [б.в.], [2019?]. – 24 с. : іл.
Долина в променях. 2017 : Долинський народний фотоклуб «Промінь» : [фотокаталог] / Долин. міська рада, Долин. краєзн. музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів. – [Б.м.] : [б.в.], [2018?]. – 24 с. : іл.

Фотоальбоми об’єднання митців Долинського народного фотоклубу «Промінь» є черговою спробою гармонійно відобразити сьогоднішню дійсність. А цікаві сюжетні лінії, в яких перегукується міська тематика з пейзажною та яскравими портретними образами, запрошують до приємної мандрівки нашим світом.
Долинський міський фотоклуб «Промінь» [Образотворчий матеріал] : фотоальбом. – Львів : Світло й Тінь, 2010. – 44 с. : іл.

«Жити, щоб творити – заради мистецтва, краси й добра» – таким є бажання долинських митців, членів міського фотоклубу «Промінь», що діє при Долинському краєзнавчому музеї «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів. Минув тільки рік, як клуб активно розпочав свою роботу, а клубівцям є про що звітувати. Фотоальбом світлин промінівців – найкраще свідчення того, що в нашому місті працюють справжні майстри мистецтва фотографії.
Mykhaylo Zakhariya [Електронний ресурс] = Михайло Захарія / editing : Stanislav Paluch, Vladimir Martinka; recording engineer: Vladimir Martinka; graphic design : Eduard Losonsky. – Lucenec : Studio Spectrum, 2011. – 2 електрон. опт. диски (CD-R) : звук (128 хв.), цифр., стерео; 12 см. + 1 брош. (20 с.).
Поціновувачі непересічного виконавського таланту нашого земляка – відомого у світі цимбаліста Михайла Захарії одержали великий подарунок – перший компакт-диск записів з його концертів. У Швейцарії в енциклопедії найвідоміших людей сучасності ім’я Михайла Захарії виписано золотими літерами. За особливі заслуги перед громадськістю міста, за великий внесок в розвиток та презентацію української культури у вересні 2007 року долинському віртуозу світового рівня присвоєно звання «Почесний громадянин м. Долини».
Dana Zakhariya. Ladies and GentLemen : piano [Електронний ресурс]. – Kosice, 2021. – 1 електрон. опт. диск (CD-R) : звук (57.47хв.), цифр., стерео; 12 см.
Mykhaylo Zakhariya. CimbalArt : dulcimer [Електронний ресурс]. – Kosice, 2021. – 1 електрон. опт. диск (CD-R) : звук (36.49 хв.), цифр., стерео; 12 см.
Dana Zakhariya, Mykhaylo Zakhariya. Musical mosaic : piano, dulcimer [Електронний ресурс]. – Kosice, 2021. – 1 електрон. опт. диск (CD-R) : звук (58.17 хв.), цифр., стерео; 12 см.

Відомий цимбаліст із Долини Михайло Захарія та його дружина Дана випустили в світ свої нові альбоми.
Дана Захарія свій випуск назвала «Ladies and GentLemen», до якого увійшли твори жінок-композиторів ХІХ століття та композиторів, які були подружжям, братом та сестрою або вчителькою та учнем : Елізабет Жаке де ла Герр, Фанні та Фелікса Мендельсон, Марії та Кароля Шимановських, Клари та Роберта Шуман, Надії Буланже та її учня Астора Пяццоли, Сесіль Шамінад, Карен Танаки.
«CimbalArt» – сольний альбом Михайла Захарії, до якого увійшли оригінальні твори Дж. Россіні, Н. Паганіні, Г. Аллаги, Г. Куртага, К. Шимановського, Т. Йордакі.
До спільного альбому подружжя під назвою «Musical mosaic» увійшли вибрані твори для цимбалів з фортепіано, які дуже рідко або взагалі не виконувались ніким. Це сім творів композиторів А. Конті, Ф. Шуберта, К. Сен-Санса, А. Пяццоли, О. Герасименко, П. Янтощака, І. Гайденка.

Кепша Я. С. Художня обробка деревини : навч.-метод. посіб. / Я. С. Кепша. – Брошнів-Осада : Таля, 2013. – 308 с.
Мета посібника – надання наукової, науково-методичної і практичної допомоги педагогічним працівникам загальноосвітніх, позашкільних, профільних та вищих навчальних закладів в усвідомленні нових підходів до організації та проведені занять з художньої обробки деревини.
Пізнавальна робота, репродуктивні уміння, креативна діяльність та засвоєння системи українських звичаїв – основні розділи навчально-методичного посібника.
Розраховане видання учителям трудового навчання, керівникам гуртків позашкільних навчальних закладів, народним умільцям, студентам вищих навчальних закладів художньо-прикладного мистецтва.
Кипріян М. Весно моя, ти прекрасна / Мирон Кипріян. – Львів : ЗУКЦ, 2009. – 36 с.
Мирон Кипріян багато років працював головним художником у Львівському національному академічному українському театрі імені М. Заньковецької. Багато років автора книги і нашу землячку Галину Захарясевич єднали щирі людські стосунки. В перший розділ книги увійшли спогади художника про Галину Захарясевич, її поетичні твори, листи Г. Захарясевич до М. Кипріяна. В другий розділ – вірші Мирона Кипріяна, більшість з яких присвячена Галині Захарясевич.
Крищенко В. Пісні / Вадим Крищенко, Володимир Домшинський; вступ. сл. Дмитра Гнатюка. – К. : Інсайт-плюс, 2008. – 109 с.
Це збірка пісень улюбленого для багатьох поета Вадима Крищенка і талановитого композитора, блискучого мелодиста, Володимира Домшинського, який народився на Долинщині в селі Оболоня. Автори зібрали все краще, що є в їхньому доробку. Багато з цих пісенних творів широковідомі, звучать в телевізійних програмах, на радіо та на концертах у виконанні незабутньої Раїси Кириченко, прекрасних співаків Іво Бобула, Віталія Білоножка, Павла Зіброва, Лілії Сандулеси, Надії Шестак, Каті Бужинської.
Майстри декоративно-ужиткового мистецтва – автори персональних виставок музею, учасники щорічного фестивалю «Бойківського меду та ремесел» : каталог – Вип. І / упоряд. Тетяна Гнатковська, Тетяна Сенів ; ред. Галина Максимів ; Долин. міська рада, Долин. краєзн. музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів. – Брошнів-Осада : Таля, 2019. – 56 с. : іл.
До першого випуску довідкового видання увійшли творчі роботи й інформаційні довідки про майстрів декоративно-ужиткового мистецтва з Долинщини. Це народні майстри вишивки та бісероплетіння, різьблення, писанкарства, ковальської справи, виготовлення музичних інструментів, паперопластики, іконопису. У каталозі розповідається про творчість авторів персональних виставок долинських художників Надії Дички та Степана Теліжина. Всі ці творчі люди народились в родинах, де цінували звичаї та традиції рідного краю, і все, що пов’язане з рідним краєм, можна побачити у мистецьких творах авторів.
Нога О. Іван Левинський : архітектор, підприємець, меценат [Текст] / Олександр Нога. – Львів : Центр Європи, 2009. – 192 с. : іл.
Книга присвячена пам’яті Івана Левинського – видатного українського інженера, архітектора, будівничого, підприємця, професора Львівської політехніки, організатора української національної промисловості, педагога, громадського і політичного діяча, мецената. На межі XIX–XX ст. у Львові його архітектурно-будівельна фірма була провідною, нею було споруджено десятки монументальних споруд. Кожна з його будівель мала фахове виконання та яскраве стильове вираження. Одним із найбільших досягнень у сфері культури стала розробка та реальне впровадження «українського стилю» в мистецтві.
Олійник В. Європейський тенор з Велдіжа: Худож.-докум. нарис. – Долина, 2000. – 40 с.
Цей нарис про життя і творчу діяльність українського оперного співака Василя Тисяка. Це перша спроба автора розповісти про великий талант XX століття, повернути людям незаслужено призабуте ім’я. Виступаючи на великих європейських сценах Василь Тисяк створив немеркнучі образи до класичних опер багатьох видатних композиторів. Святим обов’язком В.Тисяк вважав пропаганду українського пісенного і оперного мистецтва.
Олійник В. Пісенний акорд Юрія Соловія [Текст] : художньо-документальний нарис / Василь Олійник ; [ред. Я. Савчин ; комп. верстка Ю. Фреїв]. – Долина ; Брошнів : Таля, 2017. – 98 с. : іл. ; фото.
Книга про талановитого диригента, організатора хорових колективів на Прикарпатті, Заслуженого працівника культури України, який жив і працював у місті Долині. З іменем Ю. Б. Соловія (1932-1982) автор пов’язує імена й інших діячів української культури, що своєю творчою працею збагатили її глибокий і повноцінний зміст. Юрій Соловій був людиною незвичайною, а його любов до пісні – безмежною. Та не тільки його: дружина, діти, онуки також присвятили своє життя мистецтву. Про пісенний рід Соловіїв добре відомо в Україні. Розповідаючи про нього, автор торкається глибинних джерел історії цього явища.
Чверть століття Василь Олійник збирав біографічні матеріали, факти, спогади, розповіді до написання розділів книги пам’яті про знаного долинського маестро… Та, на жаль, потримати в руках це видання йому не судилося.
Довелось впорядковувати і готувати до друку його «Пісенний акорд…» вже без нього – як шану світлій пам’яті героя нарису і автора.
І Міжнародний конкурс сатиричного рисунку «Джмелик» 2018 : [каталог] / [Долин. міська рада, Міський центр культури, спорту та туризму, Асоціація карикатуристів України]. – Долина : [б.в.], 2018. – 43 с. : іл.
В Долині започаткований і проведений вперше конкурс сатирично-гумористичного рисунку «Джмелик». Сатирично-гумористичні роботи, які увійшли до видання, наповнені глибокими метафорами й витонченим підтекстовим змістом.
Петречко Д. Вишивані скарби. Східна Бойківщина : [альбом] / Дарія Петречко; [пер. на англ. Ірина Цебрук; світлини : Ірина Возняк, Дарія Петречко, Юрій Стрілецький]. – Дніпропетровськ : АРТ-ПРЕС, 2015. – 96 с. : іл.
Альбом «Вишивані скарби. Східна Бойківщина» є другим збірником вишиваного одягу Бойківщини. У першому зібрано світлини вишиваного одягу бойків, виселених із Бескидів (сучасна територія Польщі) на південь України в 1951 році.
Основою другого альбому є світлини вишитого одягу східних бойків, переважно це сучасні аматорські фото моделей у вишиваному одязі минулого століття, а також старовинні світлини, зібрані під час експедицій по східній Бойківщині, переважно в селах Долинщини, Болехівщини та Рожнятівщини. На основі цих світлин розроблено узори, які можуть бути використані майстринями-вишивальницями та дизайнерами, як зразки для створення моделей сучасного одягу.
Іван Проців : альбом / фото: Олександр Новіцький; статті: Володимир Овсійчук, Роман Яців. – Львів : ПВП Ладекс, 2008. – 112 с. : іл.
Іван Проців (виходець с. Княжолуки) – член Спілки художників України з 1992 р., живе і працює у Львові (кафедра академічного живопису Львівської Національної академії мистецтв). Займається станковою графікою, малярством, іконописом, його роботи знаходяться в галереях та приватних збірках України, Канади, Росії, США, Франції, Іспанії, Англії, Угорщини, Польщі, Голландії. В альбом художника-гуманіста увійшли витончені станкові картини, в яких автор створив свій власний світ, а цей світ – вишукано святкова реальність, поетизація ілюзорної точності, колористична благородна гама.
Роп’яник О. Про музику та музикантів : ст. та дидакт. матеріали з проблем викладання муз.-теорет. дисциплін у шк. естет. виховання / Ольга Роп’яник ; [ред.-упоряд. М. Каралюс]. – Дрогобич : Посвіт, 2018. – 124 с.
Збірник містить наукові статті, методичні розробки, дидактичні матеріали з проблем викладання музично-теоретичних дисциплін у школах естетичного виховання. Автор узагальнює власний досвід роботи у Долинській дитячій школі естетичного виховання імені Мирослава Антоновича, подає цікаві сценарії музичних вечорів.
Видання адресоване фахівцям у галузях музичної педагогіки, методики музичного виховання, вчителям, студентам.
Соколовський З. Архітектори радянського Івано-Франківська / Зеновій Соколовський. – Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2014. – 108 с. – (Моє місто).
Знаний на Прикарпатті архітектор і громадський діяч Зеновій Соколовський, який народився в с. Гошеві у священичій родині, пропонує читачеві інтелектуальний путівник архітектури радянського Станіслава / Івано-Франківська. Автор цікаво розповідає про майстрів-архітекторів післявоєнного періоду Івана Боднарука, Степана Валевського, Володимира Лукомського, Лукію Крип’якевич-Лукомську, Івана Гриніва та ін. На їх долю, випускників Львівської архітектурної школи, випало завдання формувати сучасне архітектурне обличчя міста Івано-Франківська. Книжка проілюстрована світлинами із зображенням споруд, яким архітектори надали регіонального, національного стилю і колориту.
Стецик В. І буде зватись Україною: Зб. пісень на слова укр. поетів. – Івано-Франківськ : Місто НВ, 2006. – 80 с.
Нотний репертуарний збірник призначений для співаків-солістів, вокальних ансамблів професійного та аматорського рівня, студентів вищих навчальних закладів мистецького профілю. В збірнику вміщені ліричні, патріотичні, жартівливі пісні самодіяльного композитора з м. Долини Івано-Франківської області Василя Стецика.
Федоришин О. Дивосвіт моєї писанки / Ольга Федоришин. – Івано-Франківськ : Фоліант, 2008. – 40 с. : іл.
Книжка знаної в краю майстрині писанкового розпису Ольги Федоришин є гарним доробком до історії мистецтва писанкарства на Прикарпатті. Авторка на сторінках книжки розповідає про історію та традиції українського писанкарства, розмірковує над його сучасним і духовним значенням для нинішнього покоління українців.
Ця книжечка стане ще й чудовим посібником для молоді, зацікавленої писанкарством, адже майстриня розкриває дещо з власних таємниць виготовлення писанок.
Фреїв Ю. Долина: розмалюй своє місто [Образотворчий матеріал] / Юрій Фреїв, Микола Проців. – Долина : Петричук, 2010. – 16 с. : іл.
Це краєзнавче видання призначене для наймолодших читачів. Сторінки розмальовки допоможуть маленьким читачам краще пізнати своє місто. Автори передбачили і своєрідне «домашнє завдання» – на чистому аркуші потрібно намалювати будівлю своєї мрії, яка зробить наше місто ще красивішим.
Шевченко М. Звуки бандури – це мої почуття… [Текст] : про педагогічно-методичну і виконавську діяльність заслуженого діяча мистецтв України Раїси Яркової-Кузьменко (1946-2007 рр.) / М. Шевченко. – Івано-Франківськ : Нова Зоря, 2008. – 40 с.
З життєвим і творчим шляхом заслуженого діяча мистецтв України Раїси Яркової-Кузьменко (1946–2007), відомої бандуристки, знаного педагога, талановитого керівника капели бандуристів Чернівецького музичного училища ім. Сидора Воробкевича знайомить автор книжки Марта Шевченко.
Шершень Я. До Бойківського краю. Дует «Дві Долі» Ольга та Ярослав Шершень : зб. пісень / Ярослав Шершень. – Івано-Франківськ : Симфонія форте, 2021. – 132 с. : іл.
Ярослав Шершень та його дружина Ольга Шершень продовжили славні культурні традиції Долинщини. Зокрема, Ярослав Шершень, як хормейстер та композитор, зробив гідний внесок у розвиток музичного мистецтва краю. Хор нафтовиків «Горицвіт» та сімейний дует «Дві Долі» багато гастролювали як по Україні, так і за кордоном, завойовуючи дипломи різних ступенів. В репертуарі хору та дуету було багато пісенних творів, автором яких був Ярослав Шершень.
До збірника ввійшли 54 різнохарактерні пісні для солістів-вокалістів, дуетів, вокальних ансамблів та хорових колективів, які були написані автором на слова Василя Олійника, Надії Дички, Оксани Лесюк, Любомира Михайліва, Оксани Сподар та ін.
Цю книгу Ярослав Шершень присвячує світлій пам’яті своєї дружини Ольги Шершень.
Щеглюк В. Акорди любові : пісні / Василь Щеглюк, Євген Заставний. – Львів : Сполом, 2014. – 36 с. : іл.
Читачам і тим, хто любить співати, пропонуються ліричні пісні, народжені у співпраці поета Василя Щеглюка та композитора Євгена Заставного. Деякі з них уже є в репертуарі ансамблю «Львівські музики», аматорських колективів та окремих виконавців.

Щеглюк В. Бабуся і Киця : казкова оперетка / Василь Щеглюк, Євген Заставний. – Кам’янка-Бузька : [б. в.], 2021. – 36 с.
Казкова оперета для дітей написана за мотивами твору «Казка про білу Кицю» Михайла Ковальчука, який після Другої світової війни жив і помер в Англії. Це захоплююча поетично-драматична зі щасливим закінченням оперета на дві дії є плідною співпрацею відомого композитора Євгена Заставного та не менш відомого поета, нашого земляка Василя Щеглюка.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)