Світоч українського жіноцтва
У колі письменників і культурно-громадських діячів кінця ХІХ і початку ХХ ст. досить помітною постаттю є Наталія Кобринська. Головну свою увагу віддала вона питанням визволення жінки та її рівноправність з чоловіками в усіх сферах діяльності.
Н. Кобринська – новий тип українки: редактор, видавець, громадська діячка, яка започаткувавши феміністичний рух, вселила в жіночі душі впевненість у собі, надихнула на працю в царині культури, суспільно-політичного життя, з якого жінки того часу фактично були виключені.
З метою глибокого ознайомлення широкого кола краян із творчістю письменниці і громадської діячки в секторі краєзнавства бібліотеки експоновано книжкову виставку «Світоч українського жіноцтва», яка присвячена 160-літньому ювілею Наталії Кобринської.
Організаторка жіночого руху в середині 80-х років ХІХ століття бачила потребу економічного, політичного і побутового розкріпачення жіноцтва. Та найважливіша справа всього життя письменниці – це підготовка видання альманаху “Перший вінок”, чи не першої у світі антології жіночої творчості, зібраної, відредагованої та виданої жінками.
Дослідники літературної творчості та видавничої і громадської діяльності Наталії Кобринської називають її першою письменницею та першою українською феміністкою у Галичині. Саме вона організувала у Станіславі (Івано-Франківську) перше освітнє “Товариство руських жінок”, що ставило за мету прилучення інтелігентних жінок до літератури та популяризацію нових суспільних ідей.
В ювілейний рік письменниці відвідувачі ще раз доторкнулися до широкої палітри творчого надбання письменниці.
Про Наталю Кобринську дивіться на сайті Долинської міської ради.
[...] присвячена 160-літньому ювілею Наталії Кобринської: http://dcrb.net/news/svitoch-ukrajinskoho-zhinotstva-3/ #gallery-1 { margin: auto; } #gallery-1 .gallery-item { float: left; margin-top: 10px; text-align: [...]