Поліна Кулакова та таємниці українських трилерів
В гостях «Творчої світлиці» побувала відома письменниця, про яку у деяких джерелах пишуть франківська, в інших – львівська. Насправді ж Поліна Кулакова народилась в Якутії. Але в дитинстві разом з батьками і старшим братом, переїхала на батьківщину матері — в Івано-Франківськ. До сьомого класу навчалась у Івано-Франківській школі. Зараз проживає у Львові. Донедавна життя авторки було розділене навпіл: з одного боку літературна творчість, з іншого — управлінська діяльність у комерційний сфері. Як стверджує сама Поліна, образний світ літератури — це для неї відпочинок від сухості цифр. Та перед початком повномасштабного вторгнення Поліна присвятила весь свій час улюбленій літературній праці. Її дебютний роман «Я пам’ятатиму твоє обличчя» (2014 р.) став одним із перших трилерів у сучасній українській літературі. Загалом Поліна Кулакова є авторкою шести книжок у жанрі трилеру. Її книга «Корсо» була номінована на премію «ЛітАкцент-2017» та здобула палку прихильність читачів. Потім були не менш популярні «Дівчина, яку ми вбили», «Усі їхні демони», «Проти ночі» і книга, яка є продовженням
«Корсо» – «Ти не впізнаєш мене». На книжку «Дівчина, яку ми вбили» чекає екранізація. Права придбала найбільша кіностудія Східної Європи «Film.UA Group». Як пише на сайті «Книгарні Є»: «Книжки Поліни Кулакової варто прочитати всім прихильникам трилерів, гостросюжетних і заплутаних історій, всім, хто хоче читати більше молодих українських авторів і всім, хто любить читати книги, в яких є цікава цілісна історія».
Під час зустрічі Поліна Кулакова розповіла, як повномасташтабна війна вплинула на її творчий процес та публікацію книг, поділилася досвідом спілкування з найвідданішими прихильниками. А ще зазначила, що сьогодні, попри чорні події реальності, український читач прагне книги-трилера, бо це дозволяє зняти напругу і змістити фокус уваги.
Всі присутні з цікавістю переглянули трейлери до книг Поліни Кулакової. Модерувала зустріч директор бібліотеки Надія Кушнірчук, яка наприкінці подякувала гості за спілкування та вручила невеличкий подарунок на згадку. Ну і традиційне завершення зустрічі – автограф- та фотосесії. А, оскільки зустріч співпала із Всесвітнім днем вишиванки, то й учасники продемонстрували любов не тільки до українського трилера, а й до української вишиванки, про що свідчать яскраві світлини.