Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


Відвідування



Актуально

     
   
Видатні особистості Долинщини Пам'ятаймо всіх поіменно
(герої Долинщини: 2014-…)

Знаменні дати 2025 року
Нові краєзнавчі видання
Аудіоподкаст "Свій до свого"
Наші видання:
 




Останні коментарі


Архів публікацій


Головна » Новини » Павлу Чубинському – 185!
25.01.2024

Павлу Чубинському – 185!

27 січня Україна відзначатиме 185 років з дня народження великого сина України, відомого етнографа, історика і фольклориста, юриста і соціолога, громадського діяча Павла Платоновича Чубинського. Більшості він відомий як автор тексту Гімну «Ще не вмерла України ні слава, ні воля». Але для своїх сучасників він був, передусім, невтомним дослідником українських звичаїв, традицій, культурної спадщини нашого народу. До цієї дати в читальній залі бібліотеки організована виставка-портрет «Павло Чубинський: енергія душі та розуму».
Доля відвела Павлу Чубинському коротке життя – 45. Однак він встиг щільно наповнити його плідною працею й творчими здобутками: встиг зробити стільки, що його заслуг вистачило б і на декількох професійних учених.
Очолювана ним експедиція у Південно-Західний край була найвидатнішим явищем в історії тогочасної етнографії. Вражає обсяг і глибина дослідницької праці експедиції: Чубинський записав майже чотири тисячі обрядових пісень, триста казок, у шістдесяти місцевостях зафіксував і опрацював говірки, звичаї, повір’я, прикмети. Цікавими в «Працях» експедиції є численні записи свят, в яких найбільше розкривається душа українського народу. Завдяки експедиції Павла Чубинського і виданню її «Праць», нащадкам залишилися прекрасні перли усної народної творчості, які безслідно зникали з наступом цивілізації.
Окрім етнографічних та фольклорних матеріалів, Чубинський залишив і поетичну спадщину, найвищою вершиною якої став вірш «Ще не вмерла Україна», що понад століття переслідувався, заборонявся та став причиною поневірянь цілого роду Чубинських.
Павло Чубинський працював у надзвичайно складних умовах переслідування царським урядом української культури. Його твори тривалий час були заборонені, хоча ними щедро послуговувалося безліч радянських науковців без посилань на автора. І, лише з набуттям Україною незалежності, творчий доробок вченого був належним чином поцінований, а слова вірша «Ще не вмерла Україна» стали національним Гімном держави, символом нашої нації.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)