Друга світова війна. Пам’ятаємо…
Ми пам’ятаємо, яким страшним лихом для українців була Друга світова війна і не забуваємо: той, на чиєму боці справедливість, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими в нинішній війні з путінською росією, яку називають найбільшою війною в Європі з часів Другої світової.
Друга світова стала найкривавішим проявом тотальної війни, коли всі його учасники цинічно відкидали закони та правила ведення бойових дій, не розрізняючи, хто перед тобою – армія противника чи цивільне населення. Ця війна принесла в історію такі жахливі «ноу-хау», як концтабори, перетворені на «фабрики смерті», Голокост, масове знищення в’язнів, ліквідація цілих міст та атомне бомбардування. В цьому страшному смертельному поєдинку всі без винятку його учасники вдавалися до дій, що кваліфікуються як військові злочини. І жоден учасник не може претендувати на роль носія абсолютного добра. Тому Друга світова мала б стати для всіх уроком того, якою не повинна бути війна, але не стала…для росії.
Українськими землями в роки війни фронт прокотився двічі. Тактика спаленої землі була застосована і червоною армією, і армією Третього Райху. Тут розгорнувся безпрецедентний рух спротиву. Загальні людські втрати України оцінюються у 8 мільйонів життів. Вигнання нацистів не принесло Україні свободи, а обернулося поверненням комуністичного терору.
8 травня Україна і світ відзначають День пам’яті та примирення, вшановуючи полеглих у Другій світовій війні. До цієї дати у читальному залі бібліотеки розгорнуто тематичну книжкову виставку «Доторкнутись серцем до подвигу». На виставці представлено видання, які висвітлюють причини, перебіг та історичне значення подій Другої світової війни,розповідають про мільйони скалічених людських доль і які варто прочитати для осмислення одної з найтрагічніших сторінок в історії людства загалом та України зокрема.