День пам’яті просякнутий сумом і болем
«Вони вистояли! Не витримав бетон!» – так в Україні говорять про оборонців Донецького аеропорту. Їх називають «кіборгами», віддаючи належне тій затятості, з якою вони вісім місяців утримували непристосований для оборони об’єкт під постійними обстрілами ворога, відбиваючи атаку за атакою. Оборона Донецького аеропорту стала першим всесвітньо відомим прикладом мужності, міці та незламності українських воїнів. 20 січня в Україні відзначають День вшанування захисників Донецького аеропорту.
Чергове засідання клубу «Золота осінь», яке відбулось 16 січня, було присвячене пам’яті оборонців Донецького аеропорту. Захід включав перегляд та обговорення художнього фільму режисера Ахтема Сеітаблаєва «Кіборги». Фільм про героїчну і реальну історію про «кіборгів» – захисників Донецького аеропорту у 2014 році. Головні герої бойовика – новоприбулі солдати, які вирушили боронити аеропорт від сепаратистів та російських військових. Кожен герой має свою історію та мотивацію, жартує й захищає побратимів. Персонажі фільму є прототипами реальних захисників аеропорту.
Книжкова виставка «Кіборги. Маємо пам’ятати», яка доповнювала захід – це сотні історій хоробрості та звитяги під час оборони Донецького аеропорту. Ці книги із фонду бібліотеки, як і фільми про українських захисників, – читати, дивитися дуже боляче, але потрібно, щоб пам’ятати! Про подвиг наших кіборгів можна говорити і поетичним словом, саме тому на заході прозвучали вірші Н. Мазур «Кіборги» та Н. Слободянюк «Я – Кіборг!».
Сьогодні на території України тривають криваві бої таких масштабів, яких Європа не бачила з часів Другої світової війни. Як у 2014-2015 роках ДАП став символом оборони Донеччини від російських окупантів, так сьогодні нескореними фортецями залишаються багато українських міст, які демонструють усьому світові приклад української стійкості та мужності.