Чародій «Чорних очей»
2 лютого виповнилося 200 років від дня народження Євгена Гребінки. Сьогодні є потреба знову й знов згадувати про нього не лише з нагоди ювілею, а тому, що з-під пера цього письменника вийшли твори, якими вже тоді, у першій половині ХІХ століття, могли пишатися й інші, розвиненіші літератури.
Євген Гребінка, в основному, відомий українському читачеві як байкар. Хоча він – значно багатогранніша постать: талановитий лірик, прозаїк, видавець. За своє коротке життя (36 років) він встиг написати понад 40 повістей, романів, оповідань, видав 8 томів творів. Прикро, що на рідній Україні його мало читають…
Гортаючи сторінки усного журналу «Чародій «Чорних очей», слухачі (учні та вчителі ЗОШ №7) мали змогу пройти життєвими та творчими стежками письменника; послухати уривки з віршів та байок; дізнатися про участь Гребінки у вирішенні Шевченкової долі та народженні першого видання «Кобзаря».
І якби не Гребінка, світ ніколи б не почув чудовий романс «Очи черные»… Прозвучали відеозаписи відомого романсу у виконанні Федора Шаляпіна, Володимира Висоцького, Алли Пугачової та інших.
Доповненням послужила книжкова виставка з однойменною назвою, слайди, відеосюжети про життя та творчість видатного українця.