Байкар, прозаїк та поет
2 лютого минає 210 років від дня народження того, про чию творчість, здається, ми знаємо, але все ж таки будьмо відверті – не зовсім…
Хто ж він? Двомовний романтик. Самобутній поет-лірик, автор блискучих байок, що по праву увійшли до «золотого фонду» нашого письменства. Автор казок, повістей, нарисів та оповідань, пригодницького роману з історії Запорізької Січі і фактично першого українського фентезі. А ще – антологіст, перекладач, меценат, педагог. Автор романсу «Очі чорні», який впізнають з перших акордів. Мова йде про Євгена Гребінку.
Історія не завжди буває цілком справедливою у своїх оцінках. Вона кидає у Ріку Забуття людей, які щиро, чесно й натхненно служили рідному народу. Саме завдяки, в першу чергу, ініціативі Гребінки та його зусиллям з’явилося на світ перше видання «Кобзаря» Т.Г.Шевченка (1840 р.) – книги, що створила цілу епоху в духовному житті України. Своєю творчістю український романтик доводив, що рідний романтизм не поступається здобуткам братів Ґрімм та інших зарубіжних письменників.
Захоплює його любов до української культури. Пригадаймо історію появи альманаху “Ластівка”: спочатку Гребінка хотів видавати додаток українських літераторів до журналу “Отечественные записки”. Проте відмовили. Тоді письменник вирішує піти самостійним шляхом – і видає альманах “Ластівку” (1841 рік; це була видатна подія у становленні нашого рідного слова), де під однією обкладинкою зустрілись твори Шевченка, Квітки, Куліша, Котляревського, самого Гребінки, Боровиковського, Забіли…
Всього лише 35 років доля відвела майстру слова, половину з яких він віддав літературі. Багатюща палітра літературних творів Євгена Гребінки вимагає детальнішого ознайомлення. То ж запрошуємо всіх бажаючих до перегляду книжкової виставки-портрету «Терни та зірки Євгена Гребінки», присвяченій цій неординарній постаті.
Виставка організована в залі абонементу.