Бабин Яр: забуттю не підлягає
Бабин Яр… Тут розстрілювали, тут спалювали трупи і тут просівали попіл. Наш біль і наша пам’ять… Одна з найстрашніших сторінок літопису зла та страждань, написана людською кров’ю. Відомий у світі, здебільшого, як місце масового знищення єврейського населення в столиці України. Насправді ж він став великою братською могилою для людей багатьох національностей, які на той час волею долі опинилися в цьому місті, в тому числі і українців. Криваві події в Бабиному Яру стали однією з наймасштабніших каральних акцій Другої світової війни.
Цій трагічній сторінці в історії України присвячена викладка літератури «Трагедія людства на українській землі», яка організована в залі абонементу. Тут ви знайдете цікавий фактографічний матеріал про події більш ніж 80-річної давнини, відомості про окремих людей, котрі були страчені в Бабиному Яру, серед яких відома українська поетеса Олена Теліга та художні твори українських письменників і поетів, присвячені цій темі.
Щороку 29-30 вересня Україна та весь цивілізований світ вшановує пам’ять жертв масових розстрілів, здійснених гітлерівцями у Бабиному Яру.
Пам’ять про ці масові вбивства мала б убезпечити світ від будь-яких проявів національної та расової ворожнечі. Чи могли б ми подумати, що в сучасному світі, на території вільної незалежної країни, ці жахи повторяться знову?! У нас з’явилися новітні «бабині яри» — Буча, Ірпінь, Мотижин, Макарів, Бородянка та ще багато українських міст, які зазнали злочинів рашистів. Жахи Маріуполя з авіаударами по пологовому будинку та Драмтеатру, безжальний розстріл на вокзалі в Краматорську, звірства на окупованих територіях, які відбуваються сьогодні…На жаль, знову на нашій землі вбивають ні в чому невинних людей.
Шануймо пам’ять про жертви цих жахливих подій!