Пізнай себе, свій край, свій рід…
Нема в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилась, землі, на якій зросла… Щоб по-справжньому любити рідний край, його слід добре знати, необхідно вивчати його історію, мову, культуру. У зв’язку з цим одним з пріоритетних напрямів роботи бібліотек є краєзнавство. Саме краєзнавча робота посідає важливе місце в діяльності кожної бібліотеки, щоб сприяти вихованню у молоді патріотизму, національної свідомості, високої моральності.
Про все це і не тільки говорили учасники майстер-класу «Краєзнавство – важлива складова діяльності бібліотек», який відбувся на базі бібліотеки-філії с. Ст. Мізунь.
Розпочала семінар директор ЦБС Людмила Фреїв. Вона відзначила чимало позитивних моментів у роботі Старомізунської бібліотеки та передала в дарунок книгозбірні і її читачам фотоальбом Юрія Фреїва «Долинський повіт на давніх світлинах», зазначивши, що в ньому є немало світлин і Старого Мізуня.
Секретар сільської ради Роман Грушаник розповів про сучасне життя села та роль бібліотеки в житті сільської громади.
Ольга Гладич (завідувач бібліотеки-філії) у своєму виступі-презентації «Краєзнавство в діяльності та розвитку Старомізунської сільської бібліотеки-філії» розкрила різноманітні аспекти, над якими працює бібліотека, розповіла про найцікавіші заходи, цікаві факти з історії села та ін. Доповненням до її виступу стали вірші жителя села Михайла Якиміва у його ж виконанні та відеофільм про Старий Мізунь, підготовлений психологом місцевої школи Людмилою Молнар.
Консультації «Бібліотечне краєзнавство як сходинка до виховання особистості» та «Краєзнавчий бібліотечно-інформаційний сервіс в умовах інформаційного ринку» надали провідний методист ЦРБ Надія Кушнірчук та провідний бібліограф з питань краєзнавства Оксана Андрєєва.
Своїм досвідом про соціокультурні краєзнавчі потреби користувачів та методи їх задоволення поділилися завідувачі бібліотек-філій Надієва та Княжолуки.
Завершальним акордом, який не залишив байдужим жодного учасника майстер-класу, стали вечорниці «Мізунський колорит».