Бібліотека – світ без бар’єрів
У календарі свят і дат є Міжнародний день Білої тростини – день незрячих людей, який припадає на 15 жовтня. 70-80 відсотків інформації про оточуючий світ ми отримуємо через зір. Незрячі позбавлені такої можливості. Сліпота вважається найтяжчою формою інвалідності, тож незрячим людям дуже важко інтегруватися в сучасне суспільство, самореалізуватися в ньому.
4-7 вересня 2012 р. понад 30 бібліотекарів з усіх регіонів України та представник Санкт-Петербурзької бібліотеки для сліпих зібралися в Херсоні з метою обговорення проблеми покращення доступу до інформації та Інтернету сліпим і слабкозорим. Семінар «Надання бібліотеками доступу до Інтернету слабкозорим і сліпим: сучасні можливості та досвід» організували та провели Центр інформаційних ресурсів Посольства США в Україні, Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Олеся Гончара та Херсонське обласне бібліотечне товариство. До участі були запрошені представники бібліотек – учасниць проекту «Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP)», які активно долучилися до вирішення цієї актуальної для України проблеми. Івано-Франківщину представляла директор Долинської ЦБС Людмила Фреїв.
Перед учасниками семінару виступили: представники органів влади Херсонщини, заступник прес-аташе Посольства США в Україні пан Штелє Люк, директор Центру інформаційних ресурсів Посольства США в Україні, віце-президент Української бібліотечної асоціації Пашкова В.С., координатор програм Посольства США в Україні Любінецька О.О., працівники обласних, міських і районних публічних, вузівських та спеціалізованих бібліотек України.
Під час семінару велася розмова про важливість партнерства та запрошення до співпраці всіх зацікавлених сторін: органів влади, громадських об’єднань, закладів освіти, міжнародних донорів.
Корисним для учасників було знайомство з сучасним тифлообладнанням, яке продемонстрували представники компанії «Еліта-груп» (м. Москва). Спеціалісти цієї компанії надали консультації та рекомендації щодо можливостей покращення роботи бібліотек зі сліпими та слабкозорими громадянами.
Цікавими були заняття в групах та практичні завдання, в ході виконання яких учасники семінару проявили власне розуміння проблем роботи з людьми з обмеженими можливостями та шляхів їх вирішення.