Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Звучи, рідна мово!
18.02.2016

Звучи, рідна мово!

Усім відомо, що найбільше і найдорожче добро кожного народу – це його мова. Українська мова — це барвиста, запашна, нев’януча квітка, яка вічно квітне, долаючи час, кидаючи барвисту стрічку з давнини у майбутнє. Вона виткана і червоною калиною, і синім барвінком, і вишневим цвітом та запашною рутою-м’ятою. А ще – неповторна, мелодійна і співуча, бо ввібрала в себе гомін дібров і луків, полів і лісів, духмяний, п’янкий запах рідної землі. Серед майже десяти тисяч мов і діалектів, які налічують у сучасному світі, лише 220 мають писемність. Українська мова, із понад тисячорічною писемною традицією, входить до другого десятка найпоширеніших мов світу.
Книжкова виставка-калейдоскоп «Звучи, рідна мова!» присвячена Міжнародному дню рідної мови, який святкують кожного року 21 лютого. Виставка складається з п’яти розділів. Перший з них пропонує користувачам по-новому поглянути на усну творчість наших пращурів. У другому – книги про прозову українську літературну спадщину. Третій розділ познайомить з поетичними надбаннями, а четвертий – нагадає про пісенну творчість нашого народу. А ще читачів чекає знайомство з майстрами гумористичного слова, бо українська література нерозривно пов’язана з усіма сферами життя народу та розвивається разом з ними. Як казав Іван Франко: «Література кожного народу – це найкраще дзеркало його життя».
В українській літературі є свої унікальні незаперечні шедеври – твори Тараса Шевченка,Івана Франка, Лесі Українки, Михайла Коцюбинського, Панаса Мирного, Василя Стефаника та інших. А чого варта українська поезія 20 століття чи сучасна українська проза, яка дуже різноманітна та легка для сприйняття, бо в ній порушені зрозумілі нам проблеми, описане наше життя.
Підручники, навчальні посібники, словники стануть у пригоді всім, хто прагне поглибити або поновити свої знання з української мови.
То ж запрошуємо до перегляду книжкової виставка, яка знаходиться в залі абонементу.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)