Золота повінь українського слова
Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Це невичерпна духовна скарбниця, до якої народ безперервно докладає свій досвід, розум і почуття.
Кожен народ відбувся лише тоді, коли усвідомив себе у рідному слові…
Українська мова – це наша мудра Берегиня, що не дала погаснути родинному вогнищу українства впродовж століть.
Для того, щоб ми вивчали, знали і не забували своєї рідної мови, усвідомлювали її значимість, наш національний календар має одну дуже важливу для кожного справжнього українця дату – 9 листопада – День української писемності і мови. Святкують цей день на честь Преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Саме з нього, вважають дослідники, і починається писемна українська мова. Письмо – найбільший винахід людства: саме писемні знаки дали людям можливість зберігати й передавати знання.
А ми в свою чергу ці найцінніші надбання людства хочемо донести до наших користувачів. Тому пропонуємо ознайомитись з книжковою виставкою «Золота повінь українського слова», яку організовано в залі абонементу. Серед книг, представлених на виставці, твори нашої давньої писемності («Повість минулих літ», «Велесова книга»), видання з історії українського літописання, письменства, друкарства. Володіння мовою – це показник культури людини. Тому корисними будуть книги з культури мовлення, з історії української мови, з сучасної української літературної мови.
Українська мова – це велика культура та історія. Українською мовою написані невмирущі твори Котляревського і Шевченка, Франка і Лесі Українки, Нечуя-Левицького і Коцюбинського, Марка Вовчка та Ольги Кобилянської, які служать для нас взірцем і мірилом любові до рідної мови.
Цікавим доповненням до виставки є вислови та цитати відомих людей про мову. А ще для найменшеньких – «Абетка в розмальовках».
З нагоди свята паралельно з виставкою діє акція «Обирай українську книгу!» Сьогодні усім, хто цікавиться українською книгою, добре відомі імена провідних прозаїків сучасності: Ю. Андруховича, В. Шкляра, І. Роздобудько, М. Матіос, О. Забужко, Є. Кононенко, Л. Денисенко, І. Карпи, А. Кокотюхи, В. Лиса та багатьох інших. Твори цих письменників представлені у фонді нашої книгозбірні.
Хочеться стати на коліна перед рідною мовою – мовою Матері – і благати її повернутися до рідної хати, відродитися. А для цього не лише клянімося в любові до неї, не лише плачмо над її долею… А працюймо для неї, вивчаймо, заглиблюймось у її походження й історію, поширюймо та пропагуймо нашу рідну українську мову!