Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » “Знаки сонця” – знаки поезії
21.09.2015

“Знаки сонця” – знаки поезії

У рамках проекту «Творча світлиця» 18 вересня в літературно-мистецькому залі бібліотеки відбулася презентація нової поетичної збірки відомого нашого краянина Ярослава Савчина «Знаки сонця». Збірка «Знаки сонця» вийшла в Дрогобицькому видавництві «Коло» і за короткий час знайшла своїх прихильників, надруковано багато схвальних відгуків. Збірка відзначена літературними преміями: диплом першого ступеня на літературно-краєзнавчому конкурсі імені Мирона Утриска в м. Турці, другу премію «Ордену Карпатських Лицарів» на літературному конкурсі «Карпатський Пегас» у м. Виноградові.
Ярослав Савчин пише давно. «Знаки Сонця» – вже п’ята збірка поета. Перша збірка «Нетлінь-роса» вийшла у 1996 році, а потім були «Світанок мальв», «Вересневі ікони» (1997), (за ці дві збірки автор став лауреатом премії імені Мирона Утриска у 2002 році), «Індульгенція присутністю» (2013). Вийшли друком також його книги новел та нарисів «Між медами і полинами», «Самотність», «Мольфар», «Карпатоборці», в яких проявився тривалий журналістський досвід роботи: від кореспондента до головного редактора газети.
Поезія Ярослава Савчина своєрідна, сповнена прихованого змісту, ніби закодована, сприймається не зразу, а після вдумливого прочитання. Вірші збірки пронизані глибокими філософськими роздумами про життя, призначення людини на Землі, проблему вибору. Твори автора приваблюють простотою, щирістю почуттів, самобутністю.
Збірка «Знаки сонця» багата цікавими художніми образами та асоціаціями, які не полишають байдужими читача, закликають його до роздумів і співпереживання з написаним. З її сторінок кожним своїм рядком промовляє до нас справжній митець. Плоть від плоті рідної Вітчизни, талант якому подарувало Небо. Присутні захоплено слухали нові вірші поета, які майстерно і від душі читали Любов Чолій та Валентина Любенко.
Ярослава Савчина природа наділила цілим букетом творчих здібностей. Він митець багатогранного обдарування: прозаїк, поет, журналіст, художник, фотохудожник. Його талант множиться на фантастичну працьовитість. В стінах бібліотеки діє виставка фотокартин «Ярослав Савчин. Фотосвітливство».
Модератор зустрічі, провідний бібліограф з питань краєзнавства Оксана Андрєєва розповіла про життєвий і творчий шлях митця, ознайомила присутніх з багатогранністю таланту Ярослава Савчина.
Сам автор не тільки читав свої поезії, але й розповідав про цікаві історії зі своєї творчої і журналістської діяльності, відповідав на запитання.
На презентації багато прозвучало теплих слів на адресу автора. Справжньою поезією, поезією духовної чистоти назвав вірші Ярослава Савчина літературний критик, літературознавець, письменник, член НСПУ Дмитро Юсип.
Привітати автора з виходом у світ нової збірки приїхали земляки з Рожнятівщини: письменник, член НСПУ Любомир Михайлів, поетеса, член НСПУ Леся Шмигельська, молода поетеса Наталя Данилюк.
З цією пам’ятною і досить приємною літературною подією Ярослава Савчина вітали колеги по перу: поет, журналіст, член НСПУ Василь Олійник, письменник, журналіст Іван Ярич, поетеса, художник Оксана Сподар, поет Андрій Яросевич (Руслан Богачов), журналіст Ігор Лазоришин, журналіст Галина Щадей.
Завідувачка бібліотеки-філії с. Старий Мізунь Ольга Гладич поділилася своїми враженнями від автограф-сесії Ярослава Савчина на 22-му Форумі видавців у Львові, де збірка «Знаки сонця» видавництвом «Коло» була номінована на премію «Найкраща книга Форуму 2015».
Дарія Бібик, голова ГО «Долина бойківська» поділилась враженнями від поеми «Палітра нації», прочитала уривки з поеми, яка присвячена сьогоденню і майбуттю України, рядки якої обпікають душу:

«В світанок чистий – з громів і незгоди
Ввійде народ мій –
Воїн і рушій, –
І стяг небес та золота пшениці
Нестиме світу чистоту душі».

Молода письменниця, спеціаліст Долинської міської ради Галина Максимів передала вітання від міського голови Володимира Гаразда та вручила автору подарунок.
Щирі слова вдячності Ярославу Дмитровичу за оригінальні вірші, в яких поєдналося і божественне і людське, висловили начальник відділу культури РДА Володимир Гібчинський, почесний голова районної організації ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка, член Національної спілки краєзнавців України Степан Янковський, президент клубу «Золота осінь» Світлана Швець.
Директор бібліотеки Людмила Фреїв подякувала Ярославу Савчину за щире і цікаве спілкування, побажала, щоб не зміліла та криниця, з якої автор черпає сили для душі та праці і, як приємний відголосок з недавнього ІІІ Бойківського конгресу–2015 в м. Турці, вручила автору диплом першого ступеня літературно-краєзнавчого конкурсу імені Мирона Утриска.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)