Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Жіночі історії в літературі
03.03.2021

Жіночі історії в літературі

На календарі – весна. Вона символ нового життя, нових надій і сподівань. А ще – весна – пора розмов про жінку, любов і книжки. А краще – про все одразу. Письменники вже давно довели, що можуть чудово описувати прекрасну половину людства.
50 неймовірних жіночих історій. Різних. Веселих і романтичних або по-життєвому драматичних, захоплюючих чи нудних, написаних жінками чи чоловіками… Романи, повісті, новели, оповідання, есе добре відомих і малознаних письменників, які тонко й глибоко відтворюють світ жінки, її світовідчуття і світосприйняття, знайшли своє місце на книжковій виставці «Жіночі історії в літературі», яка діє в залі абонементу.
Один із розділів виставки «Найкращі жіночі історії» – про жіночий досвід в літературі. Що таке «жіночий роман»? Ні, це не «легке чтиво» чи просто твір, що написаний жінкою. Це твори, в яких жіночі історії – глибокі, правдиві і яскраві, однаково здатні зачепити, схвилювати і примусити задуматися читачів будь-якої статі. Серед них романи Жорж Санд, сестер Бронте, які подарували світовій літературі чудові романи про жіночі долі, твори Франсуази Саган, Ольги Кобилянської та інші. В сучасній літературі частіше фігурує сильна і незалежна жіноча постать, де сюжет огортає її подіями та обставинами, малюючи унікальну лінію долі. Наприклад, звертає на себе увагу героїня роману Тамари Горіха Зерня «Доця», яка замість стереотипних сценаріїв родинного щастя, обирає служіння країні в умовах російсько-української війни.
Окремий розділ складають твори прикарпатських жінок-письменниць. Це книги, які розповідають про щасливі, і не зовсім, історії кохання і дають зрозуміти, що у переживаннях та закоханості жодна жінка не самотня. Пропонуємо вашій увазі книги Тетяни П’янкової, Галини Лицур-Щадей, Марії Вайно, Оксани Кузів, Марії Ткачівської та інших.
Хоч як сумно це усвідомлювати, але читачі більше люблять книги письменників-чоловіків. Тому наступний розділ виставки звучить саме так: «Жіночі історії очима чоловіків».
У розділі «Жіночі історії, задокументовані часом» до вашої уваги добірка книг про жінок, завдяки яким світ змінився назавжди. Історія Роксолани, княгині Ольги, жінок, які пройшли війну – «У «жіночої» війни свої барви, свої запахи, своє світло та свій простір почуттів. Свої слова…» (Світлана Алексієвич «У війни не жіноче обличчя»). Історія Анни Франк стала для всього світу маніфестом життя і надії всупереч усім страхам, кинутим в обличчя приреченості й жорстокості – саме тому її відкривають і перевідкривають для себе покоління й покоління читачів.
Літературний світ жіночих історій – різноманітний і неоднозначний, бо в різні часи і в різних творах образ жінки розкривається не однаково. Щоб переконатись у цьому, потрібно читати. То ж запрошуємо вас до перегляду книжкової виставки «Жіночі історії в літературі», яка діє в рамках ініціативи «Весняні дні жіночих історій», але він буде можливий тільки після послаблення карантинних обмежень.
Дорогі жінки, хочемо привітати вас зі святом весни! Бажаємо вам казкового настрою, ніжних чоловічих обіймів, яскравих вражень, щасливих усмішок і багато-багато приємних годин наодинці з гарними книгами!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)