Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2021 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Жінки в історії. Жіночі історії
06.03.2017

Жінки в історії. Жіночі історії

«Весна і жінка. Жінка і весна:
У них обох свої земні турботи
Своя морська бездонна глибина,
Свої космічні зоряні висоти» .
Н.Данилюк

Жінка… Багато великих мислителів впродовж століть безуспішно ламали голову над тим, в чому полягає природа жінки, її почуттів і вчинків. Але до сьогоднішнього дня так ніхто і не зумів розгадати цю таємницю. Іншими словами – всі найвідоміші жінки залишили великий слід у світовій історії.
Протягом багатьох століть жінки у всьому світі керували державами, боролися за права своїх народів, робили наукові відкриття, писали літературні твори, надихали на подвиги і самі ставали першовідкривачами. Імена багатьох з них стали загальновідомими і є символами влади, мудрості, стилю, краси, милосердя, надії. Про інших ми навряд чи чули, але це не робить їхні досягнення менш цінними і не настільки вагомими. Саме про це книжкова виставка-настрій «Жінки в історії. Жіночі історії», яка експонується в залі абонементу.
Українська жінка – особливий феномен. Вона здавна відігравала значну роль у суспільному житті, займалася громадськими справами, разом з чоловіками творила науку, історію, культуру. Запрошуємо перегорнути сторінки книг, розміщених на виставці, і згадати або по-новому відкрити для себе історії життя і діяння наших славетних панянок, наших красунь, які стали відомі на весь світ не тільки, завдячуючи своїй красі, але, насамперед, завдяки розуму.
Кожна жінка сама по собі індивідуальна. Одні жінки залишили великий слід в історії людства діями, а інші – творами: романами, повістями, віршами… Жіноча література — це результат розвитку і становлення цілого покоління митців нового типу. На межі XIX-XX ст. світ побачив значну кількість творів, написаних жінками. Одне із чільних місць серед творчого доробку прекрасних представниць літературного мистецтва справедливо належить зворушливим та реалістичним романам Джейн Остін,сестер Шарлотти та Емілії Бронте, Джордж Еліот, Елізабет Гаскел ,Жорж Санд, Франсуази Саган, Жюльєтти Бенцоні…
Українські письменниці – це особливий колорит української літератури. Ніякий інший народ не мав і не має стільки жінок-письменниць, як Україна. Це і М.Вовчок, О.Кобилянська, О.Пчілка, Л.Українка, Н.Кобринська, Дніпрова Чайка… Всі вони творили нашу давню літературну історію.
А сучасне українське літературне поле теж достатньо широке. Серед авторів, представлених на виставці, книги “живих класиків” – Л.Костенко, М.Матіос, О.Забужко, а ще – просто яскраві, захоплюючі твори, калейдоскоп ситуацій і подій – реальних, а часом і містичних. Ці книги здивують, зачарують, але не залишать байдужим нікого.
Сподіваємося, що для читачів наша виставка стане чудовим путівником у морі жіночої літератури та творів про визначних жінок.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)