Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2022 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Жінка з келихом дощу
22.06.2016

Жінка з келихом дощу

У рамках проекту «Творча світлиця» 21 червня в літературно-мистецькій залі бібліотеки відбулася зустріч з Марією Вайно, відомою прикарпатською поетесою, новелісткою, кінодраматургом, членом Національної спілки письменників та Національної спілки кінематографістів України.
Марія Вайно – цікава, несподівана, талановита письменниця, глибокий психолог, винятковий мовець, неординарний митець. Пише давно, ще зі шкільних років (з 4-го класу), автор близько двадцяти художніх книжок. Поезія, проза, кіносценарії – це три літературні іпостасі пані Марії, які живуть між собою в мирі, злагоді й доповнюють одна одну.
Відкрила зустріч директор Долинської ЦБС Людмила Фреїв, яка зазначила, що Долинщина рада вітати на бойківській землі відому письменницю. Вона з приємністю згадала, що Марія Едуардівна була серед перших, хто підтримував своєю присутністю і словом свято ліричної Франкової поезії у Лолині. Модератор зустрічі, завідувач сектору краєзнавства та національного відродження Ганна Юсип розповіла про життєвий і творчий шлях письменниці, ознайомила присутніх з багатогранністю таланту Марії Вайно. Майстер слова торкається багатьох тем — кохання, історії, людського буття. Але провідною у її писемності була і залишається тема любові, взаємовідносин між людьми, якій присвячено чимало творів. Авторка неповторна у різних своїх творах: про що б вона не писала, це хвилює кожну людину, родину, кожну жінку… Над цим усім панує Любов.
Містком між Марією Вайно та Долиною був світлої пам’яті поет Василь Олійник. Наша гостя вважає його своїм творчим побратимом і разом зі всіма присутніми вшанувала його пам’ять хвилиною мовчання.
Надалі зазвучало слово письменниці. Вона охоче поділилася з присутніми своїми спогадами про минуле, перший написаний вірш та літературні надбання. З артистичною майстерністю декламувала вірші та читала новели із власних книг. Схвильовані і захоплені присутні слухали її, затамувавши подих. І в затишній залі опоетизована аудиторія навіть не помітила як за вікнами тричі проливався рясний дощ, грозове небо кидалося градом та знову вияснювалось і заливало землю сонячним промінням, лірично підігруючи Жінці з келихом дощу…
На згадку про зустріч відбулися фото- і автограф сесії. Лунали найкращі побажання з уст письменника і журналіста Ярослава Савчина, поетес Оксани Сподар та Марії Бойчук, голови ГО «Долина бойківська» Дарії Бібик, а також подяка ініціаторам і організаторам цікавої зустрічі – працівникам бібліотеки від журналістів Михайла Бориса, Галини Щадей та Галини Максимів.
Завершили зустріч щирі оплески, квіти, побажання натхнення та нових творчих звершень.
За велінням серця Марія Вайно із активістами зустрічі з молитвою та квітами відвідали могилу Василя Олійника.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)