Зелені свята: знайомимося з традиціями наших предків
На місяць червень в народі кажуть «Рум’янець» або «Першоліто». І воно приносить українцям ще одне до щему красиве свято, давня назва якого Русалії, а за християнською традицією – свято Трійці чи Зіслання Святого Духа.
Саме про те, як святкували цей день наші предки, про звичаї та традиції йшла мова під час етногодини «Свято Трійці: традиції та обряди» на засіданні клубу «Золота осінь».
Свою назву свято отримало на честь сходження Святого Духа на апостолів, яке їм обіцяв Ісус Христос перед своїм Вознесінням на небеса. Таким чином це свято позначає з’яву людям Всевишнього в усіх трьох іпостасях як святої Трійці: у вигляді Бога-Отця, Бога-Сина і Бога-Святого Духа. Про це цікаво розповіла учасниця клубу Любов Караїм.
Зелені свята – народна назва цих днів. Вони починають літній цикл християнських свят. В цей час, за віруваннями наших предків, прокидаються сили природи. Саме тому в обрядах наших пращурів яскраво простежується відгомін культу дерев, трав і квітів, що пишно буяють влітку. Люди «закосичують» свої оселі клечанням – зеленими гілочками і встеляють пахучими травами, дівчата плетуть віночки. Своїми спогадами про традиції святкування поділились Леся Русин, Любов Тимчій, Надія Чикета та інші золотоосенці.
Троїцький тиждень вважався Русальним, бо в ці дні нібито активізувалися русалки (мавки, нявки), то ж під час заходу присутні мали змогу поринути у чарівний світ Русального тижня, переглянувши відео «Лети, лети, троїцький маю, нехай нас лихо минає», підготовлене учасниками бібліотечної арт-студії «КнигоДрайв». А ще взяли участь у майстер-класі зі створення однієї з найкрасивіших квіток літа – лілії. Його провела працівниця бібліотеки Наталія Юрів.
Захід доповнювала викладка літератури, яка детальніше знайомить зі звичаями та традиціями свята в різних регіонах України.
Щиро вітаємо зі святом!