Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Заплач над моєю долею
18.11.2013

Заплач над моєю долею

Таку назву мав літературний портрет, на який зібралися члени клубу «Золота осінь» 17 листопада в літературно-мистецькому залі. Він був присвячений 150-річчю від дня народження Ольги Кобилянської – талановитої української письменниці, інтелігентної і скромної жінки, що жила на рубежі двох епох. В українську літературу ввійшла, пройшовши тернистий шлях, сповнений наполегливої праці, зростаючи в багатодітній родині дрібного службовця в маленькому містечку Гура-Гумора (Південна Буковина), при неповній середній освіті стала високоосвіченою для свого часу жінкою. Втім думки про особисте щастя не полишають будь-яку жінку, незалежно від її – хай навіть найпрогресивніших – поглядів…
Долаючи зневіру, позбавлена жіночого щастя Ольга Кобилянська шукала свої стежки в літературі. Особистий душевний біль письменниці стане тим життєвим матеріалом, який ляже в основу її творів. Вона писала вірші, потім придумувала новели. Поступово фантазії переростали в романтичні повісті, а далі сюжети приходили вже з самого життя, яке вирувало навколо Ольги.
Захід супроводжували відеоролики та презентація про особисте життя письменниці.
Доля Ольги Кобилянської настільки вразила присутніх, серед яких були і користувачі ІРЦ «Світовид», що тема емансипації жінки стала обговоренням за круглим столом. Президент клубу «Золота осінь» Світлана Швець доповнила розповідь про Ольгу Кобилянську уривками з книги «Заборонені кохання: Особистості. Долі. Почуття», яку разом із іншими виданнями із серії «Історія України» подарувала для бібліотеки.
Учасники клубу та гості мали змогу ознайомитися із книжковою виставкою за однойменною назвою та переглянути подаровані книги.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)