Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Пам'ятаймо всіх поіменно
(герої Долинщини: 2014-…)

Знаменні дати 2024 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » За годинником часу
24.06.2019

За годинником часу

20 червня у рамках проекту «Творча світлиця» в літературно-мистецькій залі центральної районної бібліотеки відбулася зустріч з Надією Дичкою, відомою письменницею, художницею, членом Національної спілки письменників України, чиї вірші, оповідання, пісні, картини і малюнки мають чимало шанувальників як на Долинщині, Прикарпатті, так і в Україні. Її ім’я відоме і за межами нашої держави. Захід відбувся на честь ювілею від дня народження письменниці та 35-річчя творчої діяльності. Модератором була завідувачка сектору краєзнавства бібліотеки Ганна Юсип.
У творчому доробку талановитої землячки майже два десятки книжок, які були представлені на книжковій виставці «В соборі слова». Це збірки: «Дорога», «Зимові лелеки», «Ввійду в храм», «Тебе любити піснею небес», «Пора півоній», «Між злом і світлом», «За годинником серця», «Перехрестя», «Знакове світло Майдану», «Війна без приводу війни». Дитячі твори: «Золота хмаринка», «Абетка», «Абетка України», «Футбольна абетка», «На гостини до Долини».
Надія Дичка – лауреат Міжнародних літературних конкурсів: «Смолоскип-95» та «Гранослов-96» (поезія), лауреат конкурсу на краще оповідання в м. Філадельфії (США) до 40-річчя Української бібліотеки. У 2001 р. стала лауреатом обласної премії ім. Василя Стефаника за збірку віршів «Тебе любити піснею небес». Лауреат премій імені М. Бек (Канада) (2008) та ім. М. Утриска (2000). На ювілейній зустрічі письменниця читала свої нові вірші, які увійдуть до книги, що готується до друку. Надія Дичка поділилася своїми враженнями про події, що спонукали її до написання нових віршів. Присутні ознайомилися з книжковою виставкою «В соборі слова».
Сюрпризом для всіх присутніх, та й для самої письменниці, стали пісні на її слова, музику до яких написав і виконав вперше викладач Долинської школи естетичного виховання ім. М. Антоновича Василь Андрусів.
Більше про Надію Дичку, як художницю, дізналися з перегляду відеопрезентації «Колір і настрій на полотні» та віртуальної виставки «Пера і пензля мова золота».
На завершення – слова подяки за прекрасну мить зустрічі від почесного голови районної організації ВУТ «Просвіта» Степана Янковського та колег по перу: Ярослава Савчина, Оксани Сподар, Галини Максимів, Марії Бойчук. Вітали ювілярку – керуюча справами Долинської міської ради Світлана Сапетна, начальник відділу культури РДА Володимир Гібчинський та головний спеціаліст Лариса Шевчук, заступник головного редактора обласної газети «Галичина» Ігор Лазоришин та педагоги: Катерина Олійник, Уляна Дмитрів, Любов Крегель. Від бібліотекарів ЦБС побажання віри та любові на життєвій дорозі письменниці висловили Надія Олійник і Зеновія Тарантюк. Сама ювілярка надала слово своїм колегам та знайомим, які підтримують її у житті: Наталії Бучко з Білорусі, Оксані Пришлюк, Галині Гомівці, Тетяні Гнатковській, Світлані Швець.
Завершився захід спільним виконанням «Многая літа» для ювілярки та світлиною на пам’ять.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)