Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » З Україною в серці
01.12.2022

З Україною в серці

14 листопада минуло 110 років від дня народження Андрія Самійловича Малишка – поета, перекладача, журналіста, літературного критика, громадського діяча, автора близько 50 поетичних збірок, лібрето, опер, літературно-критичних нарисів, текстів пісень до фільмів, сценаріїв кінокартин.
Андрій Малишко ішов складними дорогами життя, але проніс не дидактичний «посох» співця партійних догм, а Шевченківський заповіт любові до України та її народу. Бо лише в тяжкий час можливо зрозуміти, що народ вічний, а його силі немає краю, як не може бути кінця його мові, його пісням, його творчості.
Саме на цій основі Малишко витворив неповторний художній світ пісні, що зажила серед народу і залишається безсмертною. Та не лише серед свого народу, бо його поезії перекладені багатьма мовами світу.
Попри те, що А. Малишко був лауреатом Державної премії імені Т.Г. Шевченка, кавалером найшановніших бойових і трудових орденів і медалей, він залишався щемною, чистою, натхненною людиною, яка поза всім іншим несла в своєму серці велику синівську любов до матері й України.
Проте, Малишко, хоч і розмовляв і писав тільки українською мовою, у свідомості деяких українців залишився невизнаним, більше того – навіть зрадником! Бо ж він таки дозволяв собі писати хвалебні оди партійній верхівці… Та чи писав би зрадник про опришків, Кармелюка, гайдамаків, козаччину з таким захватом, що аж до судом у серці:

В мені стрічає, мов синів із фронту,
Грядущий день – Залізняка і Гонту.


Він не зраджував національних почуттів, не самопринижувався заради «великої і могутньої комуністичної партії», а ще й заступався за шістдесятників. Це він виплекав Ліну Костенко, Івана Драча, Дмитра Павличка, Миколу Вінграновського. І йому було байдуже, хто і що про нього скаже.
І сьогодні про нього говорять. Говорили й учні 11-Б і 11-В класів ліцею «Інтелект», на черговому засіданні літературної студії «Слово» в останній осінній день. Присутні переглянули короткометражний документальний фільм «З Україною в серці», підготовлений студентами факультету української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова.
На закінчення учні з учителем Тетяною Сенчак поділилися розповідями і своїми літературними дослідженнями про письменника та відзначили, що його твори таки безсмертні, народні і неперевершені.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)