Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Ювілей Українського Мойсея
18.07.2016

Ювілей Українського Мойсея

Україна – це особистості, які формують обличчя її історії. “Академія в одній особі”, – так називали сучасники в Україні і далеко за її межами Івана Франка, видатного літератора і вченого, невтомного громадського діяча. Постать українського генія, який володів 14-ма мовами і займався десятком різних видів творчої діяльності, повинна бути прикладом щоденного наслідування для кожного. Творча спадщина Франка вражає, а його працездатності дивуються найбільші трудоголіки сучасності. 27 серпня виповнюється 160 років від дня народження цього письменника-мислителя, який здобув у нащадків славу Українського Мойсея. Напередодні ювілею члени клубу «Золота осінь» та всі бажаючі змогли іще раз зазирнути в біографію поета і пригадати цікаві факти з його життя. Допоміг нам у цьому відеофільм «Іван Франко» із проекту «Великі Українці», який вийшов у 2007 р. (автор сценарію Андрій Сайчук, режисер Софія Чемерис). Якщо Шевченко створив Україну, то Франко населив її українцями. Саме від цього тезису відштовхувалась творча група “Інтера”, створюючи документальний фільм про великого Франка. Іванові Франку належить ініціатива вживання в Галичині назви «українці». Так, в «Одвертому листі до галицької української молодежі» (1905) Франко писав: «Ми мусимо навчитися чути себе українцями — не галицькими, не буковинськими, а українцями без соціальних кордонів…»
Людина європейського образу мислення, видатний громадський і політичний діяч, засновник першої в Україні політичної партії – таким побачили Івана Франка учасники заходу очима ведучого Святослава Вакарчука. Перегляд цього фільму глибоко схвилював присутніх і викликав жваве його обговорення. Висловлювались різні думки, як позитивні так і критичні, оскільки стрічка, здебільшого, біографічна, зображає нам не стільки письменника, скільки суспільного діяча.
А далі обговорення фільму плавно переросло у читання Франкових поезій. Передувала відеоперегляду розповідь зав. відділом обслуговування користувачів Ірини Кульчицької про авторський науково-просвітницький проект Наталі та Богдана Тихолозів (ФРАНКО:НАЖИВО / FRANKO:LIVE), франкознавців зі Львова, та ознайомлення з деякими цікавими фактами, про які не йшлося у фільмі. Це була розповідь, зокрема, про свята, які відзначали у родині Франків, про пісні (Іван Франко був добрим співаком і знавцем народної пісні) та кулінарні вподобання. До заходу був підготовлений буклет «Іван Франко у цифрах», а також закладки із рецептами іменного пирога від Ольги Хоружинської-Франко, дружини письменника, та начинених баклажанів від Анни Франко-Ключко, доньки Івана Франка, які могли залишити собі на згадку всі бажаючі. Присутнім була представлена міні-виставка фотопортретів Івана Франка із відомими та маловідомими його висловлюваннями.
Іван Франко є письменником усіх пір року та життя людського, усіх етапів історичної долі народу – минувшини, сьогодення й майбуття. Не забуваймо його, пізнаваймо й надалі, адже пізнавати Франка – означає пізнавати свою Батьківщину і самих себе.

1 коментар
  1. Богдан Тихолоз коментує:

    Дякуємо за увагу до Франка загалом і нашого проекту “ФРАНКО: НАЖИВО” зокрема. Щоправда, добре було б, якби нас повідомили, що відбуватиметься така акція – можливо, взяли б у ній участь наживо :) Також хотіли б отримати друковану продукцію, яка базується на наших матеріалах: буклет «Іван Франко у цифрах», а також закладки із рецептами іменного пирога від Ольги Хоружинської-Франко, дружини письменника, та начинених баклажанів від Анни Франко-Ключко, доньки Івана Франка. У повідомленні написано, що їх могли отримати всі бажаючі – просимо нас включити до їх числа :) Відкриті до спілкування і співпраці, щиро, Наталя й Богдан Тихолози (Львів). Контактні дані – на нашому сайті: https://frankolive.wordpress.com/about/контакти/

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)