Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Юрій Клен – поет сучасності
22.10.2021

Юрій Клен – поет сучасності

За роки незалежності історія української літератури повертає до нас імена справжніх патріотів: поетів і прозаїків, твори яких, на жаль, і досі маловідомі українцям.
Нещодавно минуло 130 років від дня народження українського поета Юрія Клена. Складним був час, на який випало життя і творчість поета, перекладача, літературного критика, славіста і германіста, одного з київських неокласиків.
22 жовтня у літературно-мистецькій залі, в рамках засідання студії «Слово», пройшла година поетичного настрою «Юрій Клен – поет сучасності». В цей день до бібліотеки завітали учні долинського ліцею «Інтелект» із вчителями Тетяною Сенчак та Оксаною Корпан.
Переглянувши презентацію, учні дізнались про Освальда Бургардта, відомого в літературі як Юрій Клен, німця за походженням, який пов’язав своє життя з Україною.
Вчителька Оксана Корпан наголосила, що завдяки творчості Юрія Клена не перервалася неокласична лінія розвитку української поезії. Незалежний у поглядах, принциповий і палкий поборник загальнолюдських цінностей, він усе своє життя, весь свій талант віддав Україні. І саме тому Юрія Клена можна вважати поетом сучасності. Вся творчість митця є яскраво антитоталітарною, вона є пересторогою для майбутніх поколінь, тому нині – надзвичайно актуальна.

Під час заходу Тетяна Сенчак влаштувала конкурс з поетики, під час якого учні аналізували вірші Юрія Клена та опановували майстерність декламування поетичних творів. Найбільш активними у читанні віршів були: Судол Анастасія, а у аналізі віршів – Мельник Ростислав, Кощинець Віка, Паньків Ярина, Олексин Наталя, Волошин Валентин, Курус Андрій, Кіпчинець Ярослав.
Високе поетичне слово Юрія Клена дало поштовх до творчості та самовираження нашим учням. Вони зачитали власну поезію, з якою неодмінно прийдуть на подальші зустрічі.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)