Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Юрій Іздрик – майстер імпровізацій
16.08.2022

Юрій Іздрик – майстер імпровізацій

Один із найдивовижніших сучасних українських письменників: прозаїк, поет, культуролог, художник і музикант Юрій Іздрик 16 серпня відзначає шістдесятиріччя. Живе і працює митець у Калуші, де і народився. Закінчив Львівську політехніку. Працював на заводі, в науково-дослідному інституті. У мистецьке життя активно включився наприкінці 80-х, у яких був відомий поєднанням візуального, музичного та словесного мистецтва. У 1989 заснував «часопис текстів і візії» «Четвер», який редагував із Юрієм Андруховичем і в якому були опубліковані одні з перших його оповідань та віршів. Гуртування довкола «Четверга» молодих франківських авторів стало важливим чинником у формуванні Іздрика як письменника. У 1994 виходить друком повість «Острів Крк», 1998 – перший роман «Воццек». Юрій Іздрик остаточно обирає пріоритетною літературну діяльність. У 2009 отримує нагороду «Книга року ВВС-2009» за збірку есеїв «Таке». Він – яскравий представник «Станіславського феномену» разом з Юрієм Андруховичем, Володимиром Єшкілєвим та Тарасом Прохаськом. Творчий доробок автора – понад 20 прозових та поетичних видань. Його поезія живе і в мережі. Юрій Іздрик став чи не найпопулярнішим українським поетом, адже його поезія влучає у самісіньке серце і юної, і зрілої людини, хоча сам автор вважає, що не все написане ним – гідне уваги. З цим не можна погодитись, бо вся його поезія – особлива.
Можливо не всі знають, що Юрій Іздрик уже давно веде усамітнений образ життя у рідному місті (до речі – є його Почесним громадянином), але впевнено тримається у верхівці українських поетичних ТОПів за тиражами своїх збірок. У 2020 вийшла збірка поезії «Naked One», де його вірші публікувалися разом з кадрами фотосесії ню. У 2021 поетична книга «Інші речі», ілюстрована автором, була номінована на здобуття Національної Шевченківської премії-2022.
Творчість прикарпатського письменника Юрія Іздрика може подобатись або не подобатись, радувати чи шокувати, проте однозначно залишить слід у пам’яті читача.
Пропонуємо вашій увазі добірку книг Юрія Іздрика, яка є у фондах нашої бібліотеки. Запрошуємо до читання!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)