“Який я єсмь, таким мене й приймайте”
Ювілею визначного російського письменника, психолога надзвичайної глибини, художника трагічного складу була присвячена книжкова виставка-портрет “Художній світ Достоєвського”.
11 листопада виповнилося 190 років від дня народження Федора Достоєвського (1821-1881) – однієї з найвидатніших, найвпливовіших і разом з тим найсуперечливіших в російській літературі постатей другої половини ХІХ століття.
Достоєвський належить до тих мислителів і митців, роль і значення яких в історії літератури важко перебільшити. Художні відкриття великого реаліста вплинули на розвиток російської та європейської літератури.
Його творчість пройшла випробування століттями і залишилася в скарбниці кращих зразків світової літератури. Театри і студії багатьох країн світу і тепер вважають за честь екранізувати і ставити в театрах його твори.
Великий Ейнштейн говорив, що Достоєвський дав йому більше ніж будь-який мислитель. Ромен Ролан писав: “Трагедії Есхіла і драми Шекспіра не могли вразити душі своїх сучасників глибше, аніж “Ідіот” і “Брати Карамазови”.
Його творча спадщина і сьогодні привертає увагу не тільки широкого кола читачів і літературознавців, а й філософів, юристів, психологів. У своїх творах Ф.М. Достоєвський, хоча втім і не тільки він один, ніс світу глибоко вистраждану досвідом поколінь істину – немає і не може бути такої мети, заради якої була б припустима жертва хоча б в одне людське життя, в одну краплю крові, в один дитячий мізинець. Філософія Ф.М. Достоєвського – це філософія гуманізму, що закликає до миру, єднання народів і благополуччя, бо пройнята почуттям любові до людини і невидимого болю за неї.