Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Він повертається до нас у слові…
04.02.2022

Він повертається до нас у слові…

5 лютого письменнику, журналісту, просвітянину, краєзнавцю, багаторічному голові ради читачів бібліотеки Василю Олійнику виповнилося б 74 роки.
…Поспішають дні за днями, місяці за місяцями. Минають літа. І все далі відходимо ми від того лютневого дня 2016 року, який був останнім днем поета на землі. Але залишились його праці – нетлінний скарб. Простий і скромний, з чутливою душею, людяний та інтелігентний, чесний і толерантний. Таким залишиться Василь Олійник у нашій пам’яті назавжди.
Знову і знову гортаємо сторінки книг поета. Творча праця митця була напрочуд багата. З-під його пера вийшло більше 10 поетичних збірок, нарисів, пісень, публіцистично-есеїстичних публікацій, а лебединою піснею стала поетична книжка «Йордань-вода». Вже після смерті – художньо-документальний нарис «Пісенний акорд Юрія Соловія». У 2021 році побачила світ праця В. Олійника «Іду селом, в віконця його стукаю» з історії с. Сівка Калуська, малої батьківщини письменника.
Просто неможливо переоцінити його вклад у вшанування та збереження для прийдешніх поколінь пам’яті про відомих земляків. Та, зрештою, Василь Олійник і сам долучився до їх грона.
4 лютого у секторі краєзнавства та національного відродження бібліотеки розгорнуто книжкову виставку-інсталяцію «Він повертається до нас у слові…», на якій представлено твори та літературу про життя і діяльність письменника.
Василь Олійник був засновником одного з унікальних літературних свят в Україні – щорічного свята ліричної Франкової поезії у Лолині, селі першого кохання Івана Франка – Ольги Рошкевич.
Будучи багатолітнім очільником ради читачів районної бібліотеки, Василь Олійник вклав багато праці у розвиток бібліотечної справи на Долинщині. Він любив наше невелике мальовниче містечко, в якому мав багато друзів. Долина стала благодатною землею для творчості поета. Жоден культурно-мистецький захід не відбувався без його участі. І тому не дивно, що в конкурсі на кращий текст гімну міста, оголошеному міською радою, перемогу здобув вірш Василя Олійника.
Враховуючи заслуги В. Олійника перед містом, у 2017 році рішенням сесії Долинської міської ради посмертно йому присвоєно відзнаку «За заслуги перед містом Долина».
У 2018 році в Івано-Франківському видавництві «Місто НВ» вийшла друком книга спогадів про нашого славетного краянина – «Ці спогади сповиті у любов». Книга друга спогадів продовжується у рукописному варіанті. Бібліотека запрошує всіх бажаючих долучитися до її творення!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)