Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Пам'ятаймо всіх поіменно
(герої Долинщини: 2014-…)

Знаменні дати 2024 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » ВІЛ/СНІД: сьогодні варто знати більше
02.12.2016

ВІЛ/СНІД: сьогодні варто знати більше

Ви, напевно, хоча б раз замислювалися над тим, яка ж чудова штука – життя! Вона дає можливість помилуватися жовто-зеленим килимом з кульбаб, багряним заходом над річкою, сонячними відблисками в калюжах після дощу, вигадливими візерунками, які малює на склі мороз. Але є люди, які з болем сприймають кожну мить життя, бо вона може виявитися для них останньою. Це ті, кому був поставлений діагноз ВІЛ – вірус імунодефіциту людини. Це реальний і беззаперечний факт сьогодення, він уже не просто гуляє планетою, а став пандемією. Хвороба не щадить ні старого, ні малого: сьогодні за добу у світі заражується близько чотириста тисяч осіб. Україна залишається лідером у Європі за масштабами поширення ВІЛ-інфекції. І тільки кожен другий знає про свій діагноз.
ВІЛ-інфекція є причиною СНІДу. За понад 30 років, які минули з часу виявлення перших хворих, ВІЛ/СНІД увійшов до п’ятірки хвороб-убивць і на його рахунку вже безліч мільйонів людських життів. Щорічно до їх числа додається ще і ще і цей рахунок вже давно не на нашу користь. Сам по собі СНІД не є смертельною хворобою, але функціонування його вірусу в організмі впливає на імунну систему так, що навіть проста нежить може призвести до смерті людини. Звичайно ж, завдяки численним дослідженням, вченим і медикам вдалося хоч якось медикаментозно приборкати його активність у людському тілі, однак дорожнеча цих методів і лікарських препаратів як завжди дає значний карт-бланш розвитку та поширенню цієї інфекції. Факти вперто свідчать, що навіть численні міжнародні та урядові програми боротьби з пандемією ВІЛ-інфекції та СНІДу не дозволяють нам ще залишити цю епідемію в минулому.
Відзначення щороку 1 грудня Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом – це нагадування, що проблема існує, вона розростається і в будь-який момент може зачепити кожного з нас. Ми запропонували у цей день користувачам бібліотеки інформ-дайджест біля книжкової виставки «ВІЛ/СНІД: сьогодні варто знати більше», яка діє в залі абонементу, де підібрали книги та публікації з періодики про ВІЛ/СНІД. Бажаючі дізналися про СНІД у цифрах і фактах, про ситуацію з ВІЛ-інфекцією на Прикарпатті, причини захворювання, шляхи запобігання поширенню хвороби, способи передачі вірусу. Особливий акцент під час інформ-дайджесту зроблено на соціальному відчуженні ВІЛ-інфікованих людей та їхніх правах, адже таким людям живеться тяжко. ВІЛ – це не пляма, не має якихось ознак, і дуже важко на вулиці відрізнити людину, яка ВІЛ-інфікована від неінфікованої до того часу, поки цей стан не переростає у СНІД. Але проблеми виникають не у повсякденному житті. Вони з’являються, якщо людина хоче влаштуватися на роботу, отримати освіту, якщо їй потрібна медична допомога. До того часу, поки вона не говорить про свій статус, – усе нормально, до неї ставляться абсолютно добре. Коли ж людина випадково або свідомо зізнається у своєму статусі, відразу ставлення змінюється, і це, мабуть, пов’язано з тим, що рівень поінформованості середнього українця щодо цієї проблеми досить низький. Тому тільки широке інформування населення про це захворювання, пропаганда здорового способу життя та безпечного сексу можуть уповільнити поширення інфекції. Кожна людина мусить мати достатньо знань про ВІЛ і СНІД, щоб застерегти себе і свою родину від інфікування, якого можна зовсім легко уникнути. У будь-якому разі нам варто пам’ятати про те, що сьогодні хтось, а завтра в такій ситуації можемо опинитися і ми. Тому неважливо, яким шляхом була інфікована людина, – головне те, що потрібно їй допомогти пережити трагічну пору життя, підтримати на нелегкому шляху боротьби за здоров’я, навчити жити з цією хворобою.
Цього ж дня у English Speaking Club відбулася презентація на тему боротьби та запобігання захворюванню на ВІЛ/СНІД. У зв’язку із специфічною темою у дитячому клубі (о 16:30) було встановлено вікове обмеження і запрошено молодь віком від 14 років. Клуб для дорослих розпочався як завжди, о 17:30, і продовжив обговорення цієї важливої теми сьогодення. Цікаві неординарні заходи, проведені Бетані Мартінез, наглядно проілюстрували, що можна стати жертвою захворювання, навіть про це не підозрюючи. Чому важливо самостійно піклуватися про своє здоров’я? І як легко будь-хто може стати жертвою дискримінації? – на ці питання шукали відповіді учасники клубу.
Отже, пам’ятаймо про небезпеку та не забуваймо про людяність і милосердя!
Бережіть себе, піклуйтеся про ближніх і нехай Всесвітній день боротьби з ВІЛ об’єднає всіх і кожного не тільки 1 грудня, а й в усі інші дні року. Разом нам вдасться знищити вірус раніше, ніж він знищить нас.

Зупинімо СНІД – поки він не зупинив нас!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)