Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Війна у слові
07.05.2020

Війна у слові

Війна… Вона є трагедією як для переможених, так і для переможців, бо знецінює найвеличнішу цінність на землі – людське життя.
Жодна інша історична подія не залишила такої глибокої рани у пам’яті переважної більшості народів планети і душах людських, як Друга світова війна – війна небувалих масштабів, що розколола світ не тільки просторово-територіально, а й у часі. Чи не найбільший свій чорний і кривавий слід Друга світова війна залишила в Україні. На плаху війни, у вир якої українці потрапили не з власної волі, було покладено неосяжно велику (і яку точно встановити неможливо) кількість людських життів її синів і дочок. Ця війна залишається подією, до якої досі найбільше і найчастіше звертається наша активна історична пам’ять. А презентаційна добірка «Жіночі обличчя війни: українки у Другій Світовій» допоможе оцінити ризики і жертви наших захисниць.
Про війну розказано і написано дуже багато. Війни починаються та минають. Єдине, що залишається – література… Про фронт і підпілля, смерть і виживання, жорстокість і людяність. Про Голокост, концтабори, остарбайтерів… Про різні грані війни у різних країнах. Про події, які ми вже не почуємо із живих розповідей очевидців.
Друга Світова війна входила в наше життя романами Олеся Гончара, Олександра Довженка, Юрія Дольд–Михайлика, Бориса Васильєва, Василя Бикова, Павла Загребельного, Григора Тютюнника, поетичними творами Миколи Бажана, Володимира Сосюри. Правдиві та досі актуальні твори Ернеста Гемінгуея, Еріха Марія Ремарка, Анни Зегерс, Бертольда Брехта, Генріха Белля, Пауля Целана та інших. У кожного вона була своя, війна. Та у всіх було спільне бажання – мирне небо над головою і рідна країна без окупантів.
Сьогодні увазі читачів, дійсно, представлена велика кількість книг (документальні, історичні та художні твори), тематика яких присвячена Другій світовій війні. Особливу увагу привертають книги сучасних зарубіжних та українських авторів, які зможуть перевернути ваше сприйняття цієї війни. Серед них: Світлана Алексієвич «У війни не жіноче обличчя», Маркус Зузак «Крадійка книжок», Томас Кініллі «Список Шиндлера», Віктор Суворов «Криголам», Джон Бойн «Хлопчик у смугастій піжамі», Катя Петровська «Мабуть Естер», Крістін Генна «Соловей», Келлі Марта Холл «Бузкові дівчата», Юрій Винничук «Танго смерті», Ольга Гнатюк «Відвага і страх», Улас Самчук «На білому коні. На коні вороному», Василь Шкляр «Троща», Андрій Кокотюха «Червоний. Без лінії фронту», Михайло Андрусяк «Брати грому», «Брати вогню», «Брати просторів», Оксана Забужко «Музей покинутих секретів» та інші.
Карантин невдовзі закінчиться і ви, наші дорогі користувачі, зможете перегорнути сторінки книг про Другу світову війну – про горе і смерть, про надію і любов, про бажання жити і самопожертву заради інших – словом, про те, якою була ця війна і чим довелося за неї заплатити… А, наразі, читайте ці книги онлайн!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)