Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Пам'ятаймо всіх поіменно
(герої Долинщини: 2014-…)

Знаменні дати 2024 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Відкрий Європу для себе
17.05.2017

Відкрий Європу для себе

Щорічно, кожної третьої суботи травня, починаючи з 2003 року, в Україні святкується День Європи. Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається це свято. Воно особливе для країни та її жителів. І справа тут не в тому, що географічно Україна є центром Європи. Скоріш за все, день Європи в Україні важливий завдяки прагненню нашої держави стати повноправним членом Європейської спільноти. Упродовж десятиріч Європа була для українців своєрідною «fata Morgana» – вона то наближалася, то віддалялася, а то й взагалі зникала. Саме євроінтеграція стала каменем спотикання для українців у доленосних 2013-2014 роках. Саме за європейський вибір України та європейські цінності стояв Євромайдан, горіли шини і гинула Небесна Сотня. Після Революції Гідності, Європейський стратегічний курс став цивілізаційним вибором всього українського народу. Першим кроком до цієї мрії українців стало підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.
Цього року нам є що святкувати: 11 травня Рада міністрів Європейського Союзу затвердила рішення про надання безвізового режиму для України. Сьогодні, 17 травня, Президент Європарламенту та посол головуючої в Євросоюзі Мальти остаточно затвердиkи безвізовий режим для України.
Країна не на словах стала частиною великої європейської родини. Адже безвізовий режим відкриватиме для українців нові можливості і наочний приклад, як змінити життя на краще.
Напередодні свята в залі абонементу організовано книжкову виставку «Європи спільний дім», яка кожному бажаючому дасть достатньо інформації і про Європейський Союз в цілому, і про окремі країни зокрема. Тепер українці зможуть подорожувати без перешкод. Ми пропонуємо користувачам буклет «Як буде діяти безвізовий режим для України», де вони зможуть дізнатися, до яких країн можна буде поїхати без візи; що потрібно, щоб користуватися безвізом; кому можуть відмовити у в’їзді та які документи потрібно пред’явити під час в’їзду в ЄС. А відправляючись у подорож до тієї чи іншої країни, не зайвим буде дізнатися більше про її історію, культуру та традиції. А для тих, хто не зможе поїхати до Європи, можливо, достатньо буде художніх творів європейських письменників, хтось відкриє її в творчості художників чи наукових книгах з історії. Завдяки міні-інсталяціям, що дали нове життя старим журналам на виставці, користувачі зможуть познайомитися із найбільш визначними та цікавими куточками Європи. А ще теоретично познайомитись із європейською кухнею, чи приготувати щось із тих страв, що припали до душі, вдома. Першими відвідувачами виставки стали учні 10 класу Долинської ЗОШ №7.
Та перш ніж відправитись до тієї чи іншої країни, кожен із нас повинен добре усвідомити, що Європа починається не за кордоном України – вона починається у серці кожного українця.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)