Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Вічно жива спадщина
11.11.2019

Вічно жива спадщина

Йоганн Крістоф Фрідріх фон Шиллер – видатний класик німецької літератури нового часу. Першорядний драматург світової літератури, теоретик мистецтва. Його перу належать такі відомі твори як трагедія «Розбійники» (1781-82), «Валленштейн» (1800), драми «Підступність і любов» (1784), «Дон Карлос», «Вільгельм Телль» (1804), романтична трагедія «Орлеанська діва» (1801).
10 листопада, в день народження великого німецького письменника (260 років), на засіданні літературної студії «Слово» відбувся літературний глобус «Життя і творчість Фрідріха Шиллера».
З експрес-уроку «Благородний адвокат людства», який охопив увесь творчий шлях Фрідріха Шиллера, учасники студії відкрили для себе палкого борця проти будь-яких форм тиранії та пригнічення людини, а також зрозуміли чому російський критик В. Бєлінський назвав Йогана Крістофа «благородним адвокатом людства». Бо він, випереджуючи свій час, спрямував свою творчість у прийдешнє майбуття. Саме пафос свободи, гуманізм, непохитна віра у силу людського розуму зробили Шиллера одним з улюблених письменників народів різних країн світу, в тому числі українців. На заході пригадали про вітчизняних перекладачів творчості німецького класика: Й. Левицького, Б. Грінченка, А. Могильницького, М. Марковича, О. Навроцького, О. Пчілку, Б. Тена, М. Лукаша та інших.
Хочеться вірити, що в поетичному доробку Шиллера кожен з учасників літературної студії «Слово» знайшов для себе те, що дасть йому найбільшу насолоду – філософську лірику, вірші про кохання, поезію в фольклорному дусі, майстерні за формою балади, епіграми і притчі.
Шиллер не просто був, він залишається поміж нас. Про це засвідчує хоча б його «Ода до радості», що стала Гімном Євросоюзу, тому що в ній є заклик стати єдиним суспільством (сім’єю) розуміння, що ми всі рівні і підкорюємося Богу. Ці слова з оди є сьогоднішнім зверненням до українців, які так потребують віри, надії, братньої любові. Учасники із захопленням слухали гімн, покладений на музику Людвігом ван Бетховеном далекого
1785 року.

Ще не одне покоління читачів і глядачів, серед яких і наші наймолодші студійці, учні 6–Б класу Долинського наукового академічного ліцею «Інтелект»: Кузів Алла, Кузів Яна, Федорів Софія, Ціліщева Вероніка, Іванків Христина і Касим Вікторія будуть відчувати велику силу творчості Шиллера, яка заслуговує на вічне життя.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)