Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Пам'ятаймо всіх поіменно
(герої Долинщини: 2014-…)

Знаменні дати 2024 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Великий романіст
03.06.2019

Великий романіст

Оноре де Бальзак!.. Перша половина XIX століття не знала більш яскравої постаті. Його «Людська комедія», що вмістила близько 100 романів, стала своєрідним дзеркалом цілої епохи. Донині залишається загадкою, ким же він був насправді: реалістом чи фантазером і провидцем? Мабуть, і тим, і іншим. Але, передусім, О. Бальзак – оригінальний мислитель, філософ, який порушував у своїх творах складні питання людського буття. Його життя – це історія трудівника, який невтомно прагне йти вперед, щоб завоювати собі славу й багатство.
220-й річниці від дня народження цієї надзвичайно цікавої і суперечливої людини була присвячена літературна година «Етюди життя і творчості Оноре де Бальзака», яка пройшла 2 червня на засіданні клубу «Золота осінь».
Присутні дізнались про цікаві факти із творчої та життєвої біографії Оноре де Бальзака, зокрема: про неймовірну спрагу до знань, комерційні експерименти, про те, як відбувалось становлення його як письменника, про те як він писав, про легендарні 50 тисяч горняток кави… тощо.
Сміливість і масштабність задумів – ось що характеризує творчість Оноре де Бальзака. Перегляд уривків із фільмів допоміг присутнім сформувати більш цілісну картину про його творчість та дізнатись більше про найвидатніше його звершення – епопею «Людська комедія».
Особливою сторінкою в житті французького письменника є Україна.
Тому з великим зацікавленням учасники заходу віртуально «подорожували» разом із Бальзаком Україною. За своє життя він двічі відвідав Україну і загалом провів тут більше двох років. Ці подорожі були пов’язані з Евеліною Ганською – дуже родовитою і багатою жінкою, польською графинею, російською підданою, яка мешкала у с. Верхівня, неподалік від Києва. Окрім Верхівні, побував у Бердичеві, Києві, Львові та інших містах. Листування між романістом і шанувальницею його таланту тривало вісімнадцять років, впродовж яких Бальзак написав Евеліні 444 листи. Документальний фільм «Гра долі. Незнайомка», який переглянули на завершення – це історія великого кохання до цієї жінки, яке закріпилося шлюбом, але, на превеликий жаль, уже незадовго до смерті письменника.
Захід доповнювала книжкова виставка творів Оноре де Бальзака, які є у фондах нашої бібліотеки. Етюди життя і творчості Оноре де Бальзака присутнім «малювали» Валентина Любенко та Ірина Кульчицька.
О. Бальзак належав до покоління, народженого під зіркою Бонапарта, – покоління переможців, яке вважало, що повинно завоювати ввесь світ. У молоді роки ще невідомий Бальзак тримав на своєму письмовому столі статуетку Бонапарта, до шпаги якого був прикріплений аркуш із написом: «Те, чого він не довершив шпагою, я здійсню пером. Оноре де Бальзак».
І талановитому письменникові це вдалося – він дійсно завоював увесь світ.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)