Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2022 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Великодня реклама: фірмові паски від Дарії Цвєк
27.04.2021

Великодня реклама: фірмові паски від Дарії Цвєк

Наближається велике свято Христового Воскресіння, яке в народі називають Паска. Яке свято без Великоднього кошика?.. Та не кожен знає, що ми маємо покласти в нього. Ось невеликий перелік продуктів, який рекомендує церква: шинка або ковбаса, яйця, писанки і крашанки, сир і масло, хрін, сіль. Головний пасхальний атрибут – Паска, символ Воскресіння та Небесного Царства.
В давнину на Бойківщині паску називали «Бабою». Коли пекли паски, дотримувалися таких повір’їв: господиня мала починати пекти паску у чистому одязі, хорошому настрої, наперед помолившись. Підмісивши тісто в діжці, робила знак хреста ребром долоні. Зачиняли двері на ключ, щоб ніхто не зайшов із гостей, бо паска не вдасться. Дотримувалися тієї особливої церемонії не тільки при замісі тіста, але й також і під час випікання. Поки паска була в печі, нікому не можна було в хаті сісти, бо паска теж могла б «сісти», а також не дозволялося відкривати і гримати дверима, бо вона «впаде». Паски випікали тільки круглої форми: чим більша паска, тим дужче гордився сам господар, який дуже радо ніс її на рушнику до посвячення.
Більшість господинь мають власний рецепт, яким не охоче діляться. Ось рецепт класичної паски від прикарпатської «чарівниці кулінарії» – Дарії Цвєк.
Інгредієнти: 1 кг борошна, 400 г молока, 10 жовтків, 100 г мокрих дріжджів, 200 г масла або маргарину, 300 г цукру, 100 г родзинок, 1/2 ч. л. солі, потерта цедра з 1 лимона.
Приготування: Спочатку треба приготувати опару. Дріжджі розводимо у теплому молоці і додаємо 100 г цукру і 200 г борошна. Все добре перемішати і покласти у тепле місце, щоб опара збільшилась удвічі.
Після того, як суміш підросте – додати решту цукру, жовтки, родзинки, цедру лимона, сіль і борошно. Замісити тісто до однорідності і наприкінці додати розтоплений, але охолоджений жир. Місити приблизно 10-15 хв., поки тісто не почне відставати від рук!
Тісто покласти у тепле місце, щоб збільшилось удвічі. Тоді його опустити і зачекати, щоб знову підросло. Розкласти тісто на 1/3 частини посудини і дати знову піднятись удвічі. Духовку нагріти до температури 200 градусів і покласти випікати паску. Після 10 хв. випікання зменшити температуру до 170-160 градусів. Випікати ще 50 хв.
З тієї порції виходить 3 паски діаметром приблизно 18, 20 і 25 см.
Дарія Цвєк звертала увагу на те, що борошна має бути рівно 1 кг, не більше (бо паска буде тугою) і не менше (бо паска опаде). І жир потрібно додавати обов’язково наприкінці!
Великодні паски від Дарії Цвєк: ТОП-6 рецептів
Завітайте до нас! Книги легендарної галицької господині Дарії Цвєк знаходяться у фонді сектору краєзнавства бібліотеки.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)