Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Великі твої жертви, Україно
25.11.2015

Великі твої жертви, Україно

Четверта субота листопада в Україні визнана Днем пам’яті жертв голодомору. Горить свічка пам’яті… Минуло 82 роки… Багато трагедій пережив і надалі переживає український народ, але страшнішого лиха, ніж голод 30-х років, історія України не знає. Мільйони українців померли від голоду, десятки мільйонів не народилися лише тому, що були українцями… Їх доводили до відчаю, до безнадії, навіть до канібалізму. Покалічені людські долі. Сироти. Каліки… Немислимий масштаб цієї трагедії, яка називається Голодомором.
Ми не можемо, просто не маємо права все це забути. Вшановуючи їхню пам’ять, презентуємо у літературно-мистецькому залі бібліотеки виставку-реквієм «Великі твої жертви, Україно», яка своєю формою має нагадати ті братські могили, куди звозили трупи й куди часто потрапляли живі люди. Зібрані тут документи, фотографії, художня література, спогади і свідчення очевидців розкривають страшну трагедію голодомору 1932-1933 років в Україні.
У 2008 р. світ побачило унікальне видання – «Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 рр. в Україні», яке складається з 18 регіональних та одного зведеного тому. Кожен том – це поіменний список померлих, документи, свідчення очевидців, фотоматеріали та хроніки Голодомору.
До уваги користувачів також інформаційні відеохвилинки, присвячені вшануванню пам’яті людей, які, ризикуючи кар’єрою, свободою або навіть життям, зробили все, щоб зберегти та поширити правдиві відомості про Голодомор. Щороку Український інститут національної пам’яті пропонує спеціальну тему Дня для підкреслення певного аспекту трагедії Голодомору 1932–1933 рр. Цього року такою темою є «Люди Правди».
Окрім літератури пропонуємо користувачам перелік художніх та документальних фільмів, а також інтернет-посилання про Голодомор, до яких вони зможуть звернутися в будь-який час.
Вірте, моліться, пам’ятайте і запалюйте свічки – свічки на знак скорботи і пам’ять про мільйони загублених життів наших співвітчизників!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)