Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Пам'ятаймо всіх поіменно
(герої Долинщини: 2014-…)

Знаменні дати 2024 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Усе про вишивку та вишиванку
18.05.2017

Усе про вишивку та вишиванку

Сьогодні, 18 травня, в Україні відзначають День вишиванки.
Вишиванка, чи то вишита сорочка, – це для українця не лише одяг, не лише вбрання, яке вдягається у найважливіші дні життя або на свята – це символ приналежності до роду та нації, ознака українськості. Яскраві кольори, фантастичні візерунки-символи, багатство фантазії майстрів – усе це і є вишиванка. А ще з вишиванкою пов’язана вся багатовікова історія українського народу.
Ми пропонуємо всім бажаючим здійснити цікаву подорож в історію українського етнічного бренду – вишивки, і допоможе в цьому наша книжкова виставка-реклама «Усе про вишивку та вишиванку», яка діє в залі абонементу. Вишивка – це духовний символ українського народу, рідного краю, батьківської оселі, тепла материнських рук. Чого тільки не приховує в собі наша вишивка: кохання й страждання, радість і смуток, життя і смерть. Це своєрідний літопис життя. Вишивки – це в першу чергу обереги від усього поганого. Кожен колір має своє значення, кожна фігура у вишивці має свою ауру та свою енергетику. Представлені на виставці книги допоможуть розібратися з основними різновидами українських автентичних візерунків та зазирнути у світ найпоширеніших серед наших пращурів кольорів, використовуваних в оздобленні. Так, бойки найчастіше вишивали червоним, вважаючи, що він захищає від усього лихого. У XIX сторіччі бойківські сорочки вишивалися в основному червоним і чорним кольором, а вже у XX столітті – синім і червоним. Після 20-х років вишивка бойків стала більш поліхромною: перевагу мав яскравий червоний колір, а жовті, зелені та голубі кольори підсилювали звучання домінуючого. На виставці можна познайомитися не тільки з бойківською, а й з гуцульською та покутською вишивками Прикарпаття.
Вишивальниці знайдуть на виставці книги з різних технік вишивки, таких як: вишивання стрічками та бісером. А вивчивши різні види швів, рукодільниці зможуть створити своїми руками незвичайно красиві речі та додати готовим виробам неповторну індивідуальну подобу.
Книги із народознавства допоможуть більш детально познайомитися з історією національного вбрання українців, серед якого особливе місце належить вишиванці. Напевно, сьогодні переважна більшість має у своєму гардеробі вишиванку. Але ми не завжди задумуємось про ідейне й смислове навантаження орнаментів, зображених на улюбленому одязі. Вишиванку передають з роду в рід, зберігають як безцінну реліквію. Вона – символ здоров’я і краси, щасливої долі і родинної пам’яті, любові і вірності. Візерунок на вишиванці залежить від того, кому вона призначається: батькові чи братові, нареченому чи другові, парубку чи одруженому – кожному вишивалась сорочка з візерунком відповідної символіки. Вишита сорочка здавна в Україні служила як прикрасою, так і оберегом. Таємничою мовою вишивки вона передавала безліч побажань для сімейного благополуччя та щастя людини, яка її одягала.
Існує повір’я, що якщо сорочка зроблена і вишита на добре життя, то вона буде надійно оберігати людину. Тому доповненням до виставки послужив міні-парад вишиванок та рушників працівників та користувачів бібліотеки, в які вони неодмінно вклали частинку своєї душі. Емоційніше передати цінність цього найпатріотичнішого вбрання допоможуть вірші із закладок, підготовлених до виставки.
Тому ставтесь до своєї вишиванки з повагою і нехай вона оберігає вас і вашу оселю!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)