Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Урок здоров’я від Миколи Амосова
16.12.2013

Урок здоров’я від Миколи Амосова

6 грудня виповнилось 100 років від дня народження видатного вченого і геніального хірурга, основоположника серцевої хірургії, медичної та біологічної кібернетики в Україні, письменника і громадського діяча Миколи Михайловича Амосова.
Постановою Верховної Ради України № 5214-VI від 6 вересня 2012 року 2013 рік в Україні оголошено роком Миколи Амосова.
Лікар від Бога, професіонал до самих кісток, який насмілився сперечатися з самою Смертю, автор системного підходу до здоров’я, експериментатор, що посмів своїми «трьома тисячами рухів» так вражаюче уповільнити плин ріки Часу. Популяризатор здорового способу життя, Амосов вбачав секрет довголіття в інтенсивності фізичних вправ. Про те як жив і творив легендарний хірург, його роздуми про медицину, довголіття, виховання дітей і релігію йшла мова на уроці здоров’я від Миколи Амосова «Подбай про своє здоров’я», який відбувся 15 грудня в лекційно-мистецькому залі бібліотеки. На заході були присутні члени клубу «Золота осінь» та користувачі ІРЦ «Світовид».
Для багатьох поколінь минулого століття Микола Амосов – приклад захоплення наукою, чесності і порядності, принципової громадянської позиції. У 2008 році співвітчизники віддали йому друге місце у списку 100 великих українців. Його пам’ятають не лише як відомого у всьому світі кардіохірурга, талановитого вченого, а й як людину надзвичайно чесну, вимогливу до себе й до інших. «Операцію зробити за букет гладіолусів – це дещо означає…», – так сказала одна із пацієнток геніального хірурга (до речі, виявилось, що серед членів клубу «Золота осінь» є теж його пацієнтка). Усі вважали його, і не безпідставно, людиною надзвичайно вольовою й сильною. Так і було, але за цими рисами ховалася вразлива, чутлива до чужого болю душа. В цьому мали змогу переконатися присутні на заході, переглядаючи уривки із фільмів про Миколу Амосова. А презентація фотографій із особистого та професійного життя Амосова склалася в результаті в цілісний портрет цієї видатної і багатогранної людини. Цей портрет органічно доповнювала книжкова виставка творів Амосова, які є у нашій книгозбірні. Адже Микола Михайлович написав багато, в тому числі і художніх творів. Як письменника його теж знали мільйони людей. Знаменитим зробила його перша книга «Думки і серце», яку перевидавали, напевно, разів сорок майже в усіх республіках та в багатьох країнах світу. Те ж можна сказати про книгу «Роздуми про здоров’я» (її тираж досяг 7 млн. примірників), в якій він виклав свою систему обмежень і навантажень.
Урок здоров’я, що пройшов, стане своєрідним самовчителем для кожного із присутніх як залишатися вірним собі і своїй справі, а його поради – орієнтиром як зберегти здоров’я, працездатність, спокій духу.
А на закінчення прозвучала пропозиція від членів клубу «Золота осінь» організувати хоча б два рази на тиждень «фізкультурні» дні для людей старшого віку на базі спорткомплексу у Долині.

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)