Українські обереги: традиції і сучасність
Людське життя не можливе без тривог, бід, негараздів. Намагаючись захиститися від зла, люди створили для себе обереги – добрі символи, знаки віри у вище заступництво.
З давнини наші діди-прадіди шанували те, що ми сьогодні називаємо українськими символами або оберегами. З їхньою допомогою народ зберіг свою родовідну пам’ять, історію, культуру.
Оберегів в українського народу існувало й існує дуже багато. Одні були і є пов’язані з українським побутом, інші з конкретними життєвими ситуаціями, обрядами та природним середовищем. Саме про обереги, наші прадавні і сучасні символи-захисники, йшла мова під час народознавчої години «Обереги, що не губляться у віках», яка відбулася 30 липня в літературно-мистецькому залі бібліотеки на засіданні клубу «Золота осінь».
Учасники заходу більше дізналися про те, що таке оберіг і в чому його сила. Почули цікаві розповіді про українську вишиванку, писанку, намисто, віночок, рушник, ляльку-мотанку. Червоні коралі на тлі української вишиванки – цю неймовірну красу і вишуканість наглядно продемонструвала бібліотекар відділу обслуговування Ольга Шах.
Наші давні предки обожнювали природу і вірили в існування добрих і злих сил у ній. Тому ми не могли не згадати про ті рослини і птахів, які стали традиційними народними символами України – калину, вербу, барвінок, чорнобривці, лелеку, ластівку, соловейка, зозулю.
Дехто з присутніх пригадав і поділився своїми, не менш цікавими історіями про обереги та родинні реліквії.
Захід доповнювали вірші, пісні, слайд-презентація і, звичайно, виставка оберегів, про які йшла мова.