Меню


Наша адреса

м. Долина Ів.-Франківської обл.,
пр. Незалежності, 19А,
тел. (03477) 2-81-36,
e-mail: library_dol@yahoo.com


Чекаємо вас

понеділок – п’ятниця
з 10.00 до 18.00 год.
вихідний – субота
неділя – з 10.00 до 17.00
останній четвер місяця –
санітарний день


Офіційна інформація


Інтернет-ресурси Долинщини

Долинська міська рада - офіційний сайт Центр надання адміністративних послуг Долинської міської ради
Відділ інвестицій і туризму Долинської міської ради Краєзнавчий музей «Бойківщина» Тетяни і Омеляна Антоновичів
Василіянський монастир на Ясній Горі в Гошеві Карпатський трамвай. Найкращий відпочинок в Карпатах


ВідвідуванняАктуально

     
Видатні особистості Долинщини Знаменні дати 2023 року
Нові краєзнавчі видання
Наші видання:
 

Архів публікацій


Головна » Новини » Українська вишивка – етнічний бренд перевірений часом
19.05.2023

Українська вишивка – етнічний бренд перевірений часом

Що  означає для українців вишивка? Це – символ  родинної пам’яті і щасливої долі, здоров’я і краси, любові і вірності.
Зважаючи на те, що напередодні  засідання клубу «Золота осінь» було святкування Всесвітнього дня вишиванки, тому мова на зустрічі йшла  саме про українську вишивку.
Вишивка в Україні – це зворушлива розповідь про думки і почуття людини, світ краси і фантазії, поетичного осмислення природи, світ невмирущих образів давньої міфології, звичаїв і уявлень наших предків.     І найважливіше те, що і  сьогодні українська вишивка живе повнокровним життям, прикрашає сучасний інтер’єр, одяг, надаючи йому своєрідності й неповторності.
А  вишита сорочка здавна вважалася річчю сакральною, магічною. Науковці стверджують, що у національному вбранні народ завжди кодує свої «щастя і долю, життя і волю». Гарна й ошатна, оздоблена символічними орнаментами сорочка, наша рідна вишиванка, сьогодні стала не просто елементом одягу, а своєрідною міжнародною візитівкою українців.
Українська вишивка ніколи не обмежувалась винятково сорочками. Нею оздоблювали рушники, скатертини, простирадла, фіранки,  серветки, килими, гобелени і звичайно, сакральні речі. Про це свідчить і ця чудова виставка – інсталяція «Творіння рук, душі і серця»,створена із ваших неперевершених виробів.  І як ми можемо  бачити – тут є все: і барвисті рушники, стильні вишивані сукенки і сорочки, барвисті серветки, скатертини …


Сьогодні вишивка – це унікальне давнє і вічно молоде мистецтво. Секрет його молодості –в умінні упродовж століть зберігати і примножувати красу, дарувати людям радість, зустрічі з прекрасним. Через тисячоліття тягнуться зв‘язки орнаментальних схем, які постійно видозмінювались, збагачувались, залежно від конкретних соціально-історичних умов. Дослідники підкреслювали, що саме орнамент української вишивки найповніше проніс через віки тотожність з орнаментом попередніх епох.    З давніх-давен і до сьогодні українці можуть похвалитися більше, ніж двома сотнями технік виконання вишивки! Найбільш популярні прийоми: вишивка хрестом та гладдю, бігунок, мережка.
Дізнатися більше про  історію виникнення, розвиток, походження  української вишивки, познайомитися з колористикою вишиванок,  зрозуміти сакральні мотиви культури вишивання  присутнім допомогла розповідь   директора  ЦПБ  Надії Кушнірчук . Особлива увага  була приділена нашій,  бойківській вишивці.
Під час заходу прозвучали власні вірші про вишиванку Любові Тимчій та Леонії Кірякової. А  ще золотоосенці  ділилися своїми багатим досвідом вишивальниць, розповідали про свої вироби.
Українські традиції вишивання – одні з найкрасивіших у світі. Це наша особливість і невід’ємна частина культури. І в наших з вами силах поширити їх, розповісти про них всьому світові. Вишивайте і одягайте вишиванки і нехай весь світ побачить, яка прекрасна наша Україна і її символи!

Поділіться своєю думкою

(обов`язково)

(обов`язково)